تمرین تجسم ثروتمند بودن
اردیبهشت 22, 1396
چگونه مانند بازیگران هالیوود، جذاب و کاریزماتیک شویم؟
اردیبهشت 29, 1396

چگونه به سرعت راه پولدار شدن خودتان را پیدا کنید؟

تاحالا دقت کردید چقدر پول درآوردن شبیه کندن زمین برای رسیدن به گنج است؟

کار سخت ,طاقت فرسا و خسته کننده ای است و دقیقا تا زمانی که به گنج نرسیده اید یه سوالی توی ذهنتون همش در حال پرسیده شدنه : “آیا من دارم جای درستی از زمین را حفر میکنم؟” …

این احساس را تاحالا چندین بار داشتید، نه؟

شروع میکنید یک کار جدیدی رو پی بگیرید با روحیه بالا و کم کم یه صدایی در ذهنتان مدام در حال پرسیدن یک سوال است, یک سوالی که خیلی آشناست زیرا ذهنتان زیاد از شما میپرسد : “اگر نشد چی؟… اون یکی کار شاید راحت تر باشه. شاید بهتر جواب بده اگه این کارو تعطیل کنم برم اون کار رو امتحان کنم.”

و بعد, مثل یک فرشته روی اون یکی شونه تون, یه صدای دیگه ای بهت میگه : “به خاطر داشته باش, قراره کار سختی باشه, اگر وقت بذاری و تلاش کنی, اگر لیاقت تو باشه, حتما بهش میرسی. از یک سانتی متری گنج کار رو رها نکن.”

چرا ثروتمند شدن از چیزی که فکر میکنید آسون تر است

نگران نباشید. فقط شما نیستید, من هم بودم. از کلاس. یک روز کلاس برنامه نویسی ,روز بعد بازار بورس, روز بعد بازاریابی اینترنتی و آخرش سر جای اولم به علاوه هدر رفتن وقت و پول زیاد برای بدست آوردن ثروتی که فکر میکردم راهش را پیدا کردم.

اما انگار تمام چیزی که دنبالش هستیم تو وجودمونه… اون بیرون نیست. همه ما زمین را به طور منحصر به فردی حفر میکنیم و درست وقتی که حفر کردن خودمون را پیدا کردیم اونوقته که خیلی راحت می تونیم گنجی را پیدا کنیم که با سیستم حفر کردن ما همخوانی دارد.

همش همین. وقتی صحبت سر پول درآوردن و ثروتمند شدن است فقط ۸ استراتژی برای اینکار وجود دارد. “فقط ۸؟” بله فقط و فقط ۸ استراتژی. هرکدام از استراتژی ها برای تیپ های شخصیتی متفاوتی هستند و اگر تیپ شخصیتی شما با استراتژی همخوانی نداشته باشد صد در صد شکست میخورید.

خبر خوب این است که درست وقتی که استراتژی منحصر به فردتون را که با تیپ شخصیتی تان همخوانی دارد پیدا کنید, دیگه تمام است. راه ثروتمند شدن عین روز روشن خواهد شد برایتان و هیچوقت پول درآوردن برایتان سخت نخواهد بود.

چطوری بفهمیم حفر کردن زمین ما به چه تیپ شخصیتی مربوط است؟

تنها چیزی که لازم دارید این است که تیپ شخصیتی تان را و روش منحصر به فرد همخوان با روش حفر زمینتان را پیدا کنید قبل ازینکه زمین را برای بدست آوردن گنج حفر کنید ,زیرا برنامه بهتری و موثر تر و سریع تری برای حفر کردن زمین خواهید داشت.

اجازه دهید ۸ تیپ شخصیتی برای ثروتمند شدن را برایتان شرح دهم, این تیپ های شخصیتی برای ۸ نوع مختلف شخصیت و خلق و خو است که بر اساس تحقیقاتی روی ۳۰۰ میلیاردر تراز اول کشور های مختلف الگو سازی شده است.

خالق : اینها ایده پرداز هستند. این افراد ایده های فوق العاده زیادی میتوانند تولید کنند و به راحتی میتوانند منابع مختلفی را باهم برای انجام ایده شان با ترکیب کنند. وقتشون را صرف فکر کردن برای راه های ممکن است تا اینکه الان دارد چه اتفاق میافتد. نمونه این افراد استیو جابز و ریچارد برانسون هستند

ستاره : این افراد عشق عرضه دارند, دوست دارند همیشه در برابر مردم چیزی را نمایش دهند, توضیح دهند و سخنرانی کنند. به راحتی توجه مردم را جذب میکنند بدون انجام کار خاصی و با این کار میتوانند توجه مردم را به شرکت و محصولشان انتقال دهند. مثال بارز این تیپ کارآفرینان آنجلینا جولی است که توانست با جذب توجه به خودش تمام توجه را به کمک برای حقوق بشر و کمک به کودکان آفریقایی منتقل کرد.

حمایت کننده : این افراد انگار همه را می شناسند. به شدت به مردم علاقه مندند, بعد از ملاقات هر شخصی میتوانند تمام جزییات فرد ملاقت کننده را به یاد آوردن و تفسیر کنند. راه ثروتمند شدن این افراد از راه ارتباط آنها با مردم است, مدیریت تیم ها و ارایه ارزش ها به فرد ملاقات کننده است. تاحالا فکر کردید اگر خودتون در برابر مشتریانتان قرار میگرفتید کسب و کارتان از هم می پاشید؟ خب, این افراد همان هایی هستند که ازین فجایع جلوگیری میکنند. یکی از نمونه های بارز این تیپ افراد مدیر CEO شرکت بزرگ Ebay  است یعنی خانوم مِگ وایتمن

دلال : این افراد فقط میخواهند با افرادی که در ارتباط هستند معامله کنند. بردن و دعوت به یک شام کردن مشتری عشق این افراد است زیرا میخواهند معامله ای را جوش دهند. این افراد عاشق این کارند, انگار براشون تفریحه. به شدت در مذاکرات حرفه ای هستند و اهمیت میدهند به این موضوع. نمونه بارز این تیپ شخصیتی دانلد ترامپ است.

معامله گر : برعکس تیپ خالق, این افراد به شدت به زمان حال اهمیت میدهند. آنها عاشق جزییات هستند و زیاد توجهی به تصاویر بزرگ ندارند. همیشه هرکاری را شروع میکنند دوست دارند قبل از شروع کار جدید آنرا تمام کنند. این افراد در بهترین حالت برای کسب ثروت باید جزییات بازار را زیر نظر بگیرند و بورس را انتخاب کنند. نمونه بارز این مثال جورج سوروس است.

صبور : این افراد در خریدن سرمایه حرف اول را میزنند. این کار را به غریضه شان انجام میدهند. تحقیقات را خیلی دوست دارند و عاشق این هستند که آینده یک محصول, ملک و مستغلات را حدس بزنند. نمونه بارز این تیپ شخصیتی وارن بافت است, وقتی ازین مرد سوال کردن چطوری از بین ۵۰۰ شرکت برتر یکی را انتخاب میکند جواب داد “به راحتی بر اساس حروف الفبا شروع میکنم به تحقیق درباره تمام شرکت ها”

پادشاه : این افراد میتوانند سیستم موجود را به شدت بهینه کنند تا پول اضافی از آن درز نکند. این افراد می توانند سیستم را به راحتی از تمام جهات نگاه کنند و تمام سوراخ سمبه های آنرا بگیرند. این افراد می توانند از طریقی ثروتمند شوند که بهره وری سیستم را بالا ببرند هزینه های اضافی را کم کنند پیدا کنند چه چیزی مهم است و چه چیزی نیست تا آنرا حذف کنند. یکی از نمونه های بارز این تیپ مایکل گربر است.

مکانیک : این افراد دوست دارند از طرز کار همه چیز سر در بیاورند و چیزی بسازند که بهره وری بیشتری دارد.این افراد به شدت در سیستم هایی که از قبل به وجود آمده خوب کار میکنند تا بهره وری و ارزش آنرا افزایش دهند. این افراد از طریقی پولدار میشوند که سیستم موجود را بهشون بدهید و از انها بخواهید بهره وری آنرا افزایش دهند. یکی از شاخص ترین افراد این سیستم سم والتون موسس وال مارت است.

خب حالا این تیپ های شخصیتی دقیقا همخوان شما نیستند؟ یا در چند مورد با شما فرق دارند؟ یا اصلا تیپ شخصیتی رو که دوست دارید با اونی که هستید فرق می کند؟

در قسمت دوم این مقاله راه حل پیدا کردن راه درست ثروتمند شدن خودتان را خواهید خواند.

قسمت دوم :

خب, کدام تیپ شخصیتی برای ثروتمند شدن بیشتر با شما همخوان بود؟

تیپ شخصیتی برای پولدار شدن

حتما لازم نیست به یکی از تیپ ها خودتان را محدود کنید, می توانید ترکیب چندتا را داشته باشید. به هرحال دانستن این نکته که کدام تیپ بیشتر با شما سازگار است شما را چندین مرحله در رسیدن به ثروت از راه خودتان هدایت خواهد کرد.

خب, حالا که فهمیدید کدام تیپ رو بیشتر می پسندید و با اون راحت هستید کاری که باید بکنید اینه که کارهای مختص تیپ شخصیتی خودتان را بیشتر انجام دهید و کارهای نامربوط به تیپ شخصیتیتان را کمتر انجام دهید, به همین سادگی؟

مثل این میمونه که دریابید وسیله حفاری شما یک بیلچه کوچیک است اما چاله ای که باید بکنید نیاز به یک دینامیت دارد ! اما شما چیکار میکنید؟ بیلچه را درون چاله میگذارید و منتظر میمانید تا منفجر شود اما هیچوقت اینطور نمیشود… البته که منفجر نمیشود شما وسیله ای اشتباهی را به طور اشتباه دارید به کار میگیرید.

همانطور که مشاهده میکنید مادامی که وسیله منحصر به فرد خودتان را (تیپ شخصیتی) برای حفاری (رسیدن به ثروت) نیابید ,محکوم به شکست یا موفقیت ها موقت خواهید بود.

همه و همه اش به طریقه استفاده از نیرویتان بستگی دارد.

یک نمونه از استفاده از نیروی خدادادی وجودیتان می تواند این باشد که بر فرض شما یک فرد با تیپ شخصیتی حامی هستید و استعداد ذاتی در برقراری ارتباط در دنیای خارج با دیگران دارید. شما میتوانید راه خودتان را از طریق چند ارتباط از طریق نامه و سلام علیکم با افراد مرتبط پیدا کنید؛ پس چرا باید وقتتان را پشت کامپیوترتان برای ایجاد ارتباطات مجازی هدر دهید؟ شما باید برید بیرون تا موفق شوید !

مثال دیگر ؛ اگر شما یک تیپ شخصیتی مکانیک باشید, چرا خودتان را با برقراری ارتباط با افراد مختلف عذاب میدهید تا موفق شوید؟ شما بهتر است وقت خود را بر روی ایمیل مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی صرف کنید.

شما باید بر روی چیزی که به صورت طبیعی از آن خوشتان می آید وقت صرف کنید. شما باید استعداد ذاتی تان را کشف کنید و استراتژی ثروتمند شدن خود را بر اساس آن بچینید تا در این راه فرصت های بیشتری برایتان نمایان شود, لذت بیشتری داشته باشد و البته راحت تر بتوانید پول در بیارید.

پس؛ استعداد و تیپ شخصیتیتان را بشناسید و بچسبید بهش.

بستگی به خودتان دارد, استعداد ذاتیتان چیست؟

این مطلب شاید کمک کوچکی باشد تا به خود بیاید, شاید باعث شود موفق شوید یا اصلا شاید هیچ تاثیری بر روی شما نداشته باشد.. تیپ شخصیتی شما چیست؟ لطفاً تیپ شخصیتی خود را در قسمت نظرات، برای ما بنویسید…

منبع: ۱۲ceo.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *