پول یا رویا؟ کدام را انتخاب کنیم؟

ایده هایی برای زندگی بهتر پول یا رویا؟ کدام را انتخاب کنیم؟

پول یا رویا

همه مان تجربه اش را داشتیم…
روز و شب در حال سخت کار کردن و استرس و عرق ریختن هستیم تا درآمد مناسب داشته باشیم اما وقتی تو خیابان قدم می زنیم افرادی را میبینیم با لباس های گرانقیمت، اتومبیل های لوکس، ساکنین خانه هایی در بالای شهر که ارزش چند ده میلیاردی دارند !

چه اتفاقی می افتد؟ احساس حقارت و افسوس میکنیم…

با خودمان فکر میکنیم “چند ساعت در روز باید کار کنم تا اینقدر پول داشته باشم من هم یکی از این ماشین های لوکس داشته باشم؟”با همین فکر و خیالات به صورت سرانگشتی حساب میکنید میبینید تا آخر عمرتان هم اگر کار کنید با شاید نتوانید با این درآمد همچین زندگی ای داشته باشید !

و مشکل اصلی دقیقا از همینجا شروع میشود؛
به دنبال راه هایی برای پول بیشتر درآوردن میگردید، با خودتان عهد و پیمان می بندید هرطور شده میزان سطح درآمدتان را افزایش دهید تا بتوانید به زندگی رویایی تان برسید.

حتی بیشتر و سخت از قبل کاری میکنید، کمتر زمان با خانواده و دوستان سپری میکنید و فاجعه زمانی رخ میدهد که رویاهایتان را فراموش میکنید و فقط پول بیشتر را میبینید.

این درست همان نقطه ای است که مسیر زندگی تان تغییر میکند.
شما از داشتن یک زندگی خوشبخت و موفقیت آمیز به سمت یک زندگی با چشم اندازی خوب اما مسیر سخت و ناهموار حرکت میکنید.

نمیدانید ممکن است کی و چه زمانی به مقصد برسید، اما تمام زمان حال و روزهای جوانی با شور و انرژی بالا را قربانی بدست آوردن تصویری میکنید که فکر میکنید “خوشبختی” است.

روزهایتان را به سخت ترین و بدترین شکل میگذرانید و به امید فردای بهتر…
این “فـــردا” و “یک روز خوب” کی قرار است برسد؟ نمیدانید، اما امیدوارید زودتر اتفاق بیافتد.

میدانید سرانجام این داستان چیست؟
مانند اکثر افراد جامعه تان به جای دنبال کردن رویاهایتان، پول را دنبال میکنید و سرانجام نه تنها به رویاهایتان نمی رسید بلکه همیشه احساس میکنید میزان قابل توجهی کسری در درآمدتان دارید که باید ماه بعد جبران کنید.

اما واقعا داستان اصلی از چه قرار است؟
جریان از این قرار است که در اولین مرحله که شما یک زندگی لوکس میبینید، آنچه را که در ویترین زندگی دیگران قرار گرفته را میبینید، نه آنچه در انبار و درون زندگی مردم وجود دارد.

دیدن عکس های شیک و باکلاس با اتومبیل های مدل بالا در شبکه های اجتماعی جذاب است، اما آیا میدانید در ذهن صاحب عکس و در بطن زندگی آنها چه میگذرد؟ آیا آنها از زندگی شان واقعا رضایت کافی را دارند؟ آیا احساس شادی میکنند؟

تحقیقاتی در دانشگاه هاروارد انجام شد که نشان داد میزان شادی افراد با میزان درآمد آنها نسبت عکس دارد.
به هر میزان افراد درآمد بیشتری دارند، دغدغه فکری بیشتری هم دارند و مشغله کاری آنها به نسبت دیگران بیشتر است و یعنی اینکه این افراد فرصتی برای شاد بودن ندارند !

و وقتی شاد نیستند، یعنی رضایت کامل از زندگی شان ندارند؛ میزان سلامتی شان در خطر است و در آینده نه چندان دور ممکن است به افسردگی دچار شوند.

شما هم همین زندگی را میخواهید؟ طبیعتا خیــــــر !
شما آنچه را که از بیرون مشاهده میکنید را دلپسند می یابید اما آنچه در باطن وجود دارد خبری از آن ندارید.

اما در این مقاله میخواهیم یکبار برای همیشه، مدار تنظیم درآمد و هدف ذهنی تان را دچار تحول کنیم !
میخواهیم به شما دلایلی محکم و قابل اطمینان بدهیم که پول را دنبال نکنید بلکه رویاهایتان را دنبال کنید.

شما پس از خواندن این مقاله،
به صورت کامل درک میکنید چرا باید رویاها را دنبال کنید، چطور باید رویاهایتان را دنبال کنید و چطور پول از طریق دنبال کردن رویاهایتان وارد زندگی تان میشود.

هشدار ! هشدار ! هشدار !
ممکن است پس از خواندن این مقاله
شغل سخت و طاقت فرسای فعلی تان را رها کنید
و برای همیشه به دنبال بدست آوردن رویاهایتان بروید و سفر کنید

آماده یک ماجراجویی هیجان انگیز هستید؟ شروع کنیم…

ما در ادامه میخواهیم به شما دلایلی ارائه دهیم تا به جای دنبال کردن پول در زندگی، رویاهایتان را دنبال کنید و بتوانید از طریق دنبال کردن رویاهایتان شادی، احساس رضایت باطنی، خوشبختی و پول را وارد زندگی تان کنید.

۱ – بدست آمدن رویاهایتان به صورت اتوماتیک پول را وارد زندگی تان میکند.
شماره ۱ چون مهم ترین است !
اکثرمان از نقش حیاتی پول در زندگی مان آگاه هستیم و میدانیم نبود پول چه افتضاحی به بار خواهد آورد…
اما اجازه دهید برایتان توضیح دهیم چرا با وجود اهمیت بالای پول در زندگی، نباید هیچوقت پول را به صورت مستقیم دنبال کنید؛ زمانی که شما چیزی ارزشمند را دنبال میکنید (مانند رویا) که حاضرید برای تحقق آن هرکاری بکنید، در صورت محقق شدن آن دو اتفاق مهم رخ خواهد داد.

۱ – احساس رضایت کامل از خودتان پیدا خواهید کرد.

۲ – برای دیگران ارزش ایجاد می کنید

احساس رضایت کامل از خود منتهی به انگیزه و اعتماد به نفس میشود که این راه را ادامه دهید و ارزشی که برای دیگران ایجاد میکنید باعث میشود به شما پول بدهند !

نمونه این مورد، اختراع لامپ ادیسون است.
توماس ادیسون بیش از ۱۰۰۰۰ مرتبه در راه اختراع لامپ شکست خورد. او اگر پول را دنبال میکرد به دنبال راه های دیگری برای پولدار شدن میگشت و از تلاش بیشتر در راه تولید لامپ سرباز می زد، اما اینکار را نکرد، ادامه داد تا لامپ را اختراع کرد.

نتیجه آن کسب مقام و شهرت در تاریخ شد که در کنار آن پول هنگفتی هم از طریق اختراعش و فروش لامپ به خانه های بدست آورد. او برای مردم با ایجاد روشنایی در منزل آنها، ارزش آفرینی کرد.

پس یادتان باشد : سریع ترین راه برای بدست آوردن پول، فراموش کردن پول و فکر کردن به ایجاد ارزش و خدمت بیشتر است.

در مورد افراد بزرگی به کمک ارزش افرینی توانستند نه تنها رویاهایشان را بلکه ثروت و مقام و منزلت بدست آوردند، میتوانید این مقاله، این مقاله و این مقاله را بخوانید.

۲ – پول به سرعت ورود به زندگی تان، از زندگی تان هم خارج میشود.

شاید حقیقت تلخی باشد، اما کمبود پول هویت واقعی افراد را به شما نشان میدهد…
به شما نشان میدهد مردم واقعا چه کسانی هستند در باطن !
شما اگر نگرش و طرزفکر صحیح برای بدست آوردن پول نداشته باشید، حتی اگر در قرعه کشی هم برنده شوید فردا پس فردا پول هنگفتی هم بدست آورید این پول مدت زیادی در زندگی تان دوام نخواهد داشت.

این دقیقا دلیل شما ۲ است که به شما میگوید زمانی که بدنبال تحقق رویایتان حرکت میکنید (مسیر اصلی زندگی) حتی اگر آنچه را که بدست آوردید را از دست بدهید، باز هم میتوانید از فردا آنچه که ساخته بودید را از نو و سریع تر از قبل بسازید.

روزی از هنری فورد موسس اولین شرکت اتومبیل سازی انبود Ford پرسیدند اگر تمام دارایی تان را یکشبه از دست بدهید، چه کار خواهید کرد؟ فورد پاسخ داد “دوباره شروع خواهم کرد و ظرف مدت ۵ سال از آنچه که بدست آورده بودم هم بیشتر خواهم ساخت…”

۳ – بدست آوردن اهداف به شما انگیزه میدهد.

بگذارید روشنتان کنم : اگر شما فرد خوشحالی و با انگیزه ای نیستید، پول زیاد شما را خوشحال و با انگیزه نخواهد کرد !
این مورد را حتما شما هم دیدید : یک نفر خیلی ناراحت و عصبانی، پولی را بدست می آورد و خیلی شاد و سرزنده میشود و ظرف یکهفته که پول هایش تمام میشود، دوباره ناراحت و عصبانی میشود.

میتوانید این مورد را از زندگی هزاران فرد پولدار به چشم خودتان نظاره کنید و حتی از آنها سوال کنید.
پول قرار نیست اصلا شما را شاد کند، پول فقط راحـــتی را برای شما فراهم میکند.

و دقیقا به همین دلیل است که رویاها به زندگی افراد معنا میدهند.
با تعقیب رویا و بدست آوردن تک تک اهداف کوتاه مدت تان روحیه و انگیزه شما برای زندگی بیشتر میشود و احساس رضایت و شادی در شما افزایش پیدا خواهد کرد.

۴ – پول صرفا خاطرات خوبی برای شما نخواهد ساخت.

داشتن پول فقط به صورت کوتاه مدت باعث شادی شما میشود، اما هیچوقت تجربیات به یاد ماندنی برای شما خلق نخواهد کرد.
حتی اگر از ثروتمندترین افراد اطرافتان هم سوال کنید، بهترین خاطرات زندگی شان مربوط میشود به قبل دوران رفاه کامل شان، زمانی که پول هدف اصلی زندگی شان نبود. زمانی که چیزهای دیگری در زندگی این افراد مهم بودند و معنا وجود داشت.

برای مثال شما میتوانید یک سفر چند روزه با بهترین و صمیمی ترین دوستانتان با صرف هزینه گزاف و به جایی لوکس بروید و خیلی به شما خوش بگذرد… اما دلیل خوش گذشتن به شما نه صرفا پولی بوده که خرج کرده اید ! بلکه به خاطر افراد، محیط و اتفاقاتی بوده که بین شما و دوستانتان رخ داده بوده.

۵ – وقتی فـقـط یک قسمت از زندگیتان بهترمی شود، قسمت های دیگر بدتر میشوند.

این یکی از قوانین غیرقابل نقض طبیعت است.
نمیتوانید با آن بجنگید.
نمیتوانید آنرا نادیده بگیرید.
هروقت در قسمتی از زندگی تان پیشرفت زیادی داشته باشید، قسمت های دیگر زندگی تان ناخواسته شروع به پسرفت کردن خواهند کرد.

وقتی یک نفر را در خیابان با بدنی حجیم و عضلانی میبینید، مطمئن باشید زمان، انرژی و هزینه زیادی صرف این قسمت از زندگی اش یعنی بــــدن خودش کرده است در حالی که دیگر قسمت های زندگی اش ممکن است به این اندازه پیشرفت زیادی نکرده باشند.

یک مثال دیگر افراد نخبه و دانشمندان هستند که معمولا در ارتباطات ضعیف هستند.
آنها بیشتر وقت خود را صرف مطالعه و آزمایش و … میکنند و زمان زیادی برای برقراری ارتباط و تمرین برای داشتن مهارت در ارتباطات را ندارند.

پس، همین حالا باید تصمیم تان را بگیرید، حاضرید چه قسمت هایی از زندگی تان را قربانی تحقق رویاهایتان کنید؟ شما نمیتوانید هم رویاهایتان را بدست آورید، هم صبح ها تا ۱۲ ظهر بخوابید و هم تا دیروقت با دوستانتان خوش بگذرانید و هم بخواهید پول زیادی بدست آورید.

هروقت رویاهایتان را خواستید دنبال کنید، بهتر است خودتان و با اراده خودتان مشخص کنید حاضرید چه قسمت هایی از زندگی تان کمتر پیشرفت کند تا در مسیر تحقق رویاهایتان بیشتر پیشرفت کنید.

آخرین دلیل…

۶ – کسی به وضعیت مالی تان اهمیت نمیدهد !
این اصل را هیچوقت فراموش نکنید : بــرای مــردم مــهم نیست شــمــا چـــقدر پول دارید !

وقتی بیل گیتس وارد جایی میشود، مردم ازینکه او ثروتمندترین فرد دنیاست تحت تاثیر قرار نمیگیرند، بلکه به خاطر اینکه او چطور توانست اکثر رویاهایش را به واقعیت تبدیل کند،تحت تاثیر قرار میگیرند.

اکثر افراد میخواهند پول داشته باشند تا دیگران را تحت تاثیر قرار دهند.
غافل ازینکه دیگران اهمیتی به میزان درآمد و حساب بانکی شما نمیدهند ! آنچه باعث میشود تحت تاثیر قرار بگیرند میزان اهداف زندگی تان است که توانستید به آنها برسید، البته یکی از این اهداف ممکن است درآمدتان باشد که آن هم قسمت کوچکی از هدف بزرگتر یعنی دستیابی به رویای بزرگ زندگی تان است.

کافیست به سوپرمارکت (بقالی !) بروید و اعلام کنید شما ۱ میلیارد تومان پول در حساب تان دارید، فکر میکنید حتی یک آدامس هم به شما مجانی خواهند داد؟ خیر ! هیچکس اهمیتی برای مقدار پولی که دارید نمیدهد.
اما اگر وارد مغازه ای شوید و بگویید شما همانی هستید که توانستید در ورزش سطح جهانی رکورد زدید و افتخار یک ملت هستید، همه حاضر خواهند بود با شما عکس بگیرند و شما را الگوی زندگی خودشان بدانند.

اینکه چقدر پول دارید ، خیلی مهم نیست ، اما اینکه چطور توانسته اید ثروتمند شوید و راهکارتان بسیار مهم است.

منبع: http://successmethod.ir/imaging-or-money.html

ایده هایی برای زندگی بهتر پول یا رویا؟ کدام را انتخاب کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *