پول ، پول ، پول …..

ایده هایی برای زندگی بهتر پول ، پول ، پول .....

پول ، پول ، پول ، پول ، پول …..

نویسنده: جان میلتون فاگ

چیزهایی مهمتر از پول هم وجود دارد . درست است ، وجود دارد ؛ اما حقیقت دیگری هم در زندگی هست: با پول ، کارها بهتر پیش می رود . همیشه همینطور بوده . هنر پیشه و خواننده بزرگ ، فرانسیس آلبرت سیناترا ، می گفت : (( من ، هم ورشکست بوده ام و هم پولدار ، ولی باور کنید ، پولدار بودن بهتر است . ))

حق با او بود . او درست می گفت . سوزان ، حلقه الماسی را که از عمه اش به او رسیده بود ، فروخت و من هم ساعت مچی طلای ۱۸ عیار پدربزرگم را فروختم تا بتوانیم هزینه ھای خورد و خوراک و اجاره را بپردازیم .

دو تا بچه داشتیم . کریسمس بود و تمام پولمان تنھا ۱۰۰ دلار بود ؛ اما امروز ، اوضاع فرق می کند . ما پول داریم . حالا می توانم ، بدهم دندان هایم را درست کنند . با بچه هایم می توانم به اسکی بروم . اگر اتفاق ناگواری بیفتد ، می توانم از پس صورت حساب بیمارستان بربیایم . می توانم به راشل ( که سیزده سالش است ) ، ۵۰۰ دلار بدهم تا در بازار ، همه اش را سر خرید لباس به باد دهد . برای جانی ( که هشت سال دارد و یک موسیقی دان مادرزاد است ) یک گیتار بخرم. می توانم یک خودروی دو دیفرانسیلی نو داشته باشم که سوزان و بچه ها را با خیال آسوده در برف و یخ کوه بالا و پایین ببرد . می توانم به هاوایی بروم و یک تلویزیون نو و یک دستگاه ویدئو بخرم ، و راحت ، هزینه اش را بپردازم و آنقدر به مردم ، هدیه بدھم تا از پا بیفتم . وای که من چقدر عاشق این کارم .

اگر فردا ُمردم ، می دانم که زن و بچه هایم ، بقیه عمرشان از نظر مالی تأمین هستند تصورش را بکنید ! من آزادم . آزادم که پاسخ گو باشم . آزادم تا خودم را از نظر معنوی ، رشد دهم . آزادم تا وقتی بچه هایم از مدرسه به خانه بر می گردند ، در خانه باشم . آزادم تا کاری را که عاشقش هستم ، انجام دهم . آزادم تا بر زندگی میلیون ھا نفر ، تأثیر سازنده ای بگذارم . آزادم تا بگذارم موهایم خیلی بلند شود . آزادم تا آنجایی که ممکن است بهترین باشم ، چرا که بضاعتش را دارم . من پول دارم . و می دانم که چگونه شما ھم ، می توانید پولی را که نیاز دارید ، به دست آورید تا بهترین کسی شوید که می توانید . چه می شد اگر راهی وجود داشت…… …

راه سریع پولدار شدن

ثروتمند شدن کمتر به شانس و بیشتر به عادات بستگی دارد. ثروتمند شدن و خلق یک کسب و کار و زندگی موفق به چیزی بیش از شانس نیاز دارد : عادات ثروتمند.ثروتمندان با افراد عادی تنها فرقی که دارند در عاداتشان است عاداتی که آنها را ناخودآگاه در مسیر کسب ثروت قرارمیدهند. عاداتی که شاید بدست آوردنش کمی سخت،زمانبر و خارج ازمنطقه امن ما باشد. توماس کارلی، محققی که به مدت ۵ سال ۲۳۳ فرد ثروتمند و ۱۲۸ فرد فقیر زیر نظر گرفت، تمام فعالیت های روزانه شان، عاداتشان و افکارشان را در مورد خودشان و جهان اطرافشان را ثبت کرد و نتیجه تحقیقش را در کتابش با عنوان ”عادات ثروتمند : عادات موفق روزانه افراد ثروتمند“ چنین اعالم کرد: “تنها فرق این دو گروه در عادات شان است ، عاداتی که نام آنها را عادات ثروتمند می نامم و تعجب آور است که اکثر آنها به سادگی یک طرزفکر است… درتحقیقاتم به این نتیجه رسیدم که افراد ثروتمند به شدت مثبت اندیش هستند، آنها شکرگزاری وبه دنبال خوشبختی بودن را تبدیل به عادت کرده اند“

۷ طرز فکری که افراد ثروتمند دارند

۱-افراد ثروتمند معتقدند عاداتشان تاثیر زیادی بر روی کیفیت زندگیشان دارد.

افراد ثروتمند معتقدند عادات بد باعث پدیدار شدن شانس بد و عادات خوب باعث پدیدار شدن فرصت های خوب میشود. یعنی افرادی که عادات خوبی دارند فرصت های بهتری نیز در زندگی بدست می آورند. به زبان دیگر شانس و فرصت هایخوب توسط خود شخص خلق میشوند. کارلی در تحقیقاتش مینویسد : هنگام پرسش بسیاری از افراد ثروتمند ادعا کردند که فرد خوش شانسی هستند و بسیاری از فقرا نیز ادعا کردند افراد بدشانسی هستند.

۲- افراد ثروتمند به موفقیتشان ایمان دارند

داشتن ایمان به موفقیت یکی از اساسی ترین مالک های بدست آوردن موفقیت است. افراد ثروتمند در هر اوضاع و شرایطی معتقدند میتوانند موفق شوند و به آینده روشنشان امیدوارند اما افراد فقیر به شدت از داشتن ایمان به آینده هراسانند و همیشه برای روزهای بدبختی برنامه ریزی میکنند.

۳-افراد ثروتمند برای داشتن روابط خوب با افراد متخصص ارزش قائلند.

نه تنها افراد ثروتمند معتقدند روابط آنها به شدت مهم و با ارزش است بلکه از هر اقدامی برای برقراری رابطه و حفظ آنها دریغ نمیکنند. برای مثال افراد ثروتمند به شدت عالقه دارند تا هر رویداد مثبتی که برای دوستان و آشنایانشان اتفاق افتاده را زنگ بزنند و تبریک بگویند، تولد آنها را تبریک بگویند و یا فقط زنگ بزنند و احوال پرسی کنند.

۴- افراد ثروتمند معتقدند پس انداز به شدت مهم است.

ثروتمند شدن تنها با داشتن درآمد زیاد میسر نمیشود. شما باید یادبگیرید چطور پولتان را پس انداز و سرمایه گذاری کنید. اکثر ثروتمندان به این علت ثروتمند نشدند که درآمد زیادی داشتند، بلکه یادگرفته بودند چطور پس انداز کنند و پولشان را سرمایه گذاری کنند.

۵- افراد ثروتمند معتقدند آنها سرنوشت خودشان را میسازند.

افراد فقیر به طرز چشمگیری اعتقاد به سرنوشت از پیش تعیین شده دارند. آنها معتقدند اگر ژن ثروتمند شدن در ما وجود داشته باشد ما چه بخواهیم چه نخواهیم ثروتمند میشویم. افراد فقیر کمتر اعتقاد دارند که دلیل فقر مالی آنها خودشان هستند و همیشه سرنوشت را سرزنش میکنند.

۶-افراد ثروتمند معتقدند سالمتی آنها تاثیر مستقیمی بر ثروتشان دارد.

افراد ثروتمند سالمتیشان را در اولویت باالتری از پول قرار دادند. آنها بیشتر از افراد فقیر کار میکنند و بیشتر از افراد فقیر تفریح میکنند. زیرا معتقدند شخص مهمی هستند و باید به بدنشان اهمیت دهند.

۷-افراد ثروتمندتمایل به ریسک کردن دارند.

اکثر افراد ثروتمند خودشان کسب و کار خودشان را شروع کردند. آنها از مدرسه خیابان یادگرفتند که باید چطور در زندگی زنده بمانند و ثروتمند شوند. %۲۷ افراد ثروتمند اذهان داشتند که حداقل یک یا دوبار شکست بزرگی درزندگی به علت ریسک کردن متحمل شدند درمقابل %۲ افراد فقیر….

شکست همانند یک زخم بر روی مغز است… درسی که هیچوقت فراموش نخواهد شد.


چگونه در ۴۹ روز عادت هایی شبیه ثروتمندان بسازیم؟

آموزش قوانین کاربردی موفقیت با استفاده از برنامه ای قطعی و تضمینی

 

چگونه به استقلال مالی برسیم؟

 

برای مشاهده توضیحات و نظرات خریداران، کلیک کنید… 

ایده هایی برای زندگی بهتر پول ، پول ، پول .....

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
اسکرول به بالا