آموزش کشف ایده های تازه
روشی عملی برای کشف ایده های بکر و تازه
اسفند 19, 1396
آموزش تصویرسازی ذهنی موفقیت
آفرینش یک روز فوق العاده: هر روز با این تصویر ذهنی ساده از خواب برخیزید…
فروردین 5, 1397

«پارک کردن نگرانی ها» تکنیکی برای غلبه بر ترس و اضطراب و دستیابی به اهداف

غلبه بر اضطراب

تکنیکی موثر برای غلبه بر دلشوره و اضطراب

تمام نگرانی ها، دلشوره ها و افکار منفی خود را در یک دفترچه مخصوص بنویسید. نوشتن درباره ترس ها، دید منفی و اضطراب را از دل و روده خارج می کند. نوشتن راه خوبی ست برای این که واکنش های عاطفی منفی خود را به زور در قالب کلمات بریزید و از دلشوره جلوگیری کنید.

هر بار که احساسات منفی به سراغ تان آمد، به سراغ دفتر یادداشت تان بروید و هر فکر منفی که به ذهن تان خطور می کند را در آن بنویسید. همچنین می توانید راه حل هایی را هم که برای برطرف کردن آن نگرانی به ذهن تان می رسد را هم بنویسید.

این کار کمک زیادی به شما خواهد کرد تا از شرایط یاس و ناامیدی و دلسردی که ممکن است در مسیر هر شخصی برای رسیدن به اهدافش ظهور کند، به سلامت عبور کنید. بنابراین فراموش نکنید که پس از نوشتن افکار منفی و راه حل های آن ها، به لذت رسیدن به اهداف هم بیندیشید. و همیشه لحظه نهایی دستیابی به هدف را مجسم کنید، نه چگونگی رسیدن به هدف را. فکر کردن به مسیر و موانع آن می تواند مانند یک ترمز برای دستیابی به آرزوها برای شما عمل کند.

پس اجازه دهیم نوشتن، «جایی برای پارک کردن نگرانی ها» باشد.

غلبه بر اضطراب« غلبه بر اضطراب »

وقتی در راه رسیدن به هدف با بن بست مواجه می شویم…

وقتی در راه رسیدن به هدف خود با بن بست مواجه می شوید و احساس می کنید امکان پیشروی وجود ندارد، قلم خود را بردارید و بدون توقف بنویسید. آنقدر بنویسید تا زمانی که به راه حل برسید. اگر احساس کردید از این که اوضاع بر وفق مراد شما نیست عصبانی هستید. راه نجات این است که بدانید چیزی که در پشت این خشم پنهان شده ترس است. اجازه دهید نوشتن شما را به آن ترس برساند.

اگر شرایط ناامید کننده است و همه راه ها را رفته اید. اگر می دانید به کجا می خواهید بروید و راهی برای رسیدن به آنجا ندارید. بهترین توصیه ای که می توانم به شما بکنم این است که دفتر خود را باز کنید و شروع به پر کردن صفحه مقابل خود کنید. و همینطور صفحه بعد را و بعد صفحه سوم را و…از قدرت خود و راه حل هایی که به وجود می آورید شگفت زده خواهید شد. با این کار دچار نوعی تحول فکری خواهید شد و موانع را پشت سر خواهید گذاشت. وقتی به جای تسلیم شدن به راه خود ادامه می دهید، ناگهان به منبع جوشانی از انرژی دست پیدا می کنید و از این که می توانید باز هم پیشروی کنید متعجب خواهید شد.

همیشه این چهار کلمه را به یاد داشته باشید: «به نوشتن ادامه بده». بهترین راه حل ها در اغلب مواقع درست بعد از جایی ست که فکر می کنید ایده ها و راه حل هایتان ته کشیده است. آه و ناله ها تقریباً بلافاصله و قبل از این که متوجه شوید، به «فکر می کنم بتوانم…» و بعد به شکلی نامحسوس به «امروز باید انجام شود» تبدیل می شوند. به نوشتن ادامه دهید تا زمانی که جرقه زده شود و وقتی جرقه زده می شود، راهی برابرتان گشوده می شود که «آسمان ابری» را تبدیل به «روز آفتابی» می کند.


[mks_button size=”large” title=”«گنجینه سبز»؛ گنجینه ای از ابزارها و آموزش های کاربردی برای پیشرفت و دستیابی به آرزوها -کلیک کنید” style=”squared” url=”https://shadi-servat.ir//product/servat/” target=”_blank” bg_color=”#dd3333″ txt_color=”#1c1c1c” icon=”” icon_type=”” nofollow=”0″]

پیشنهاد هدف سبز :   ۱۱ راز طلایی ذهن ثروتمندان و جیب پر از پول آنها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *