نیروی شگفت انگیز مغز انسان

نیروی مغز شما

ایده هایی برای زندگی بهتر نیروی مغز شما

نیروی مغز شما

همه ی ما با موهبتی بزرگ متولد شده ایم. مغز ما دارای قدرتی است که واقعاً می تواند آنچه را که بخواهیم برای ما فراهم کند. ظرفیت مغز ما تقریباً غیرقابل اندازه گیری است و مشتاقانه در انتظار دستورهای ما و آماده تا هرچه را که از او بخواهید برای ما انجام دهد. اما برای انجام این کار، به کمی سوخت نیاز دارد و آن عبارت از اکسیژن موجود در خون و قند «گلوکز» می باشد.

ساختمان مغز از نظر پیچیدگی و قدرت، از بزرگترین کامپیوترهای جدید، پیشرفته تر است.

در سلسله اعصاب ما معادل هزاران کیلومتر سیم و کابل به کار رفته است.

سلسله اعصاب انسان شامل ۲۸ میلیارد سلول عصبی بوده که قادر به پردازش ۳۰ میلیارد « بیت» اطلاعاتی در ثانیه می باشد. بدون کمک سلول های عصبی، سلسله اعصاب نمی تواند اطلاعات دریافتی از طریق حواس پنجگانه را تعبیر و تفسیر کند و یا آنها را به مراکز عصبی انتقال دهد و یا فرمان های مغز را به دیگر اندام ها برساند. هر یک از این سلول های عصبی، به منزله ی کامپیوتر کوچکی است که قادر به پردازش حدود یک میلیون «بیت» اطلاعات است.

این سلول های عصبی به صورت مستقل عمل می کنند، اما در عین حال توسط شبکه ای شگفت آور و مرکب از ۱۶۰ هزار کیلومتر رشته عصبی با یکدیگر ارتباط دارند. نیروی مغز ما برای پردازش اطلاعات اعجاب آور است. در نظر بیاوردید که یک کامپیوتر در هر لحظه فقط یک ارتباط را برقرار می کند اما واکنش مربوط به یک سلول عصبی، در کمتر از ۲۰ هزارم ثانیه به صدها هزار سلول دیگر منتقل می شود و باید بدانید که زمان مزبور، ده بار کمتر از زمان چشم به هم زدن می باشد.

ارسال پیام توسط سلول عصبی یک میلیون بار کندتر از کاری است که توسط یک کامپیوتر با فشار دادن یک دکمه انجام می شود ولی با این وجود مغز ما قادر است یک چهره آشنا را در کمتر از یک ثانیه شناسایی کند که این قدرت مغز بسیار بیش از قدرت نیرومندترین کامپیوترها است.

این سرعت شگفت آور مغز به آن علت است که در مغز میلیاردها سلول به طور همزمان به مشکلات حمله ور می شوند و حال آنکه این کار در کامپیوتر به صورت مرحله به مرحله انجام می شود.

آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که با وجود این نیروی عظیم، چرا نمی توانیم به طور دائم احساس خوشبختی نمائیم؟ و یا رفتارهایی نظیر اعتیاد، پرخوری، ضعف، تردید و . . . را تغییر دهیم؟ چرا نمی توانیم در یک لحظه افسردگی را از خودمان دور کنیم، بر نا امیدی خود غلبه کنیم و از دقایق عمر خود لذت بیشتری ببریم؟

 

اگر چه درون جمجمه هر یک از ما بزرگترین و شگفت انگیزترین کامپیوترهای جهان را قرار داده اند اما متاسفانه دستورالعمل و جزوه راهنمای آن را در اختیار ما نگذاشته اند.

نیروی مغز شما

ایده هایی برای زندگی بهتر نیروی مغز شما

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
اسکرول به بالا