مهم ترین قانون موفقیت | شکستن مرزهای موفقیت

ایده هایی برای زندگی بهتر مهم ترین قانون موفقیت | شکستن مرزهای موفقیت

این مقاله به شما کمک می کند به موفقیت هایی برسید که ازدید دیگران امکان پذیر نیست! همچنین کمک می کند دیدگاه های افسانه ای و اشتباه را کنار گذاشته با روشی درست و اصولی به موفقیت پایدار دست یابید.

موفقیت پایدار در زندگی و کار یک شبه به دست نمی آید، بلکه نتیجه انتخاب ها، عادت ها، معاشرت ها و تصمیماتی است که دیگران به آن توجهی نمی کنند.

رویکرد ما دراین مقاله نشان دادن مسیری برای برخورداری از راهکارهایی در زندگی است که با «شکستن مرزهای موفقیت» شما را به موفقیتی چند بعدی و پایدار برساند.

ازکجا بدانیم که این مطالب کاربردی ومفید هستند؟ برای اینکه ما این اصول را در زندگی خودمان اجرا کرده ایم و شواهد زنده و نه یک تئوری تکراری را به شما ارائه می کنیم. اگر بر این اصول تمرکز کرده و در آن ها استاد شوید، می توانید سیستمی عملیاتی بسازید که شما را به اهداف دلخواهتان برساند و کمک کند تا زندگی رویایی خود را بسازید.

 ۱ ) مهم ترین قانون موفقیت

شاید مهم ترین قانون موفقیت «اثرمرکب» باشد.اثرمرکب همان اصل کسب پاداش های عظیم از مجموعه انتخاب های کوچک وهوشمندانه است.نکته جالب این فرایند این است که اگرچه نتایج بزرگ هستند اما گام ها چندان بزرگ و مهم نیستند. اگر برای ارتقای سلامت، روابط و مسائل مالی و یا هر چیز دیگری از این استراتژی استفاده کنید، تغییرات کوچک خواهند بود. این تغییرات کوچک نتایج آنی کمی دارند یا اغلب نتیجه ای ندارند.پس چرا خود را به زحمت بیندازید؟

بسیاری از مردم در دام ساده انگاری اثرمرکب گرفتار می شوند.برای مثال، بعد از۸ روز دویدن برای کسب تناسب اندام این کار را ترک میکنند زیرا هنوز اضافه وزن دارند.یا پس انداز، پس انداز پول را بعد از چند سال متوقف می کنند، زیرا می توانند ازآن پول نقد استفاده کنند و به نظرنمی رسد که سودی از این حساب عایدشان شود.

آنچه نمی دانند این است که این گام های کوچک و به ظاهر بی اهمیت که همواره درطول زمان کامل شده اند تغییر چشمگیری ایجاد می کنند. اثرمرکب قابل پیش بینی وقابل سنجش است. آیا دانستن این موضوع که برای بهبود زندگی خود فقط باید مجموعه ای ازگام های کوچک را به طور مداوم ودر طول زمان بردارید آرامش بخش نیست؟ حتی فکرکردن به آن هم ملال آوراست.

قدیمی ها به دنبال موفقیت سریع نبودند و می دانستند راز موفقیت، کار سخت، نظم و عادات خوب است.

 ۲ ) انتخاب ها

موفقیت یا شکست ما نتیجه انتخاب های قبلی است.کیفیت زندگی ما به مجموعه ای ازانتخاب های ما بستگی دارد، انتخاب ها می تواند بهترین دوست یا بدترین دشمن ما باشد. می تواند ما را به اهدافمان نزدیک کند یا ما را به بیراهه بکشاند.به این موضوع فکر کنید که همه چیزهایی که درزندگی ما وجود دارد نتیجه یک انتخاب است. هرانتخاب باعث شروع رفتاری می شود که در طول زمان تبدیل به عادت می شود. اگرانتخاب ضعیفی داشته باشید، خود را در جایگاهی می یابید که مجبور به انتخاب های جدید و حتی دشوارتر خواهید بود. اگرهم اصلا انتخاب نکنید مجبور می شوید منفعلانه هرآنچه درمسیرتان قرار می گیرد را بپذیرید. درواقع شما انتخاب می کنید و آن وقت انتخاب ها، شما را می سازند.

انتخاب های ناآگاهانه

بزرگترین چالش شما این نیست که به عمد انتخاب های بدی انجام داده اید. بزرگترین چالش شما این است که هنگام انتخاب کاملا هوشیار باشید. نیمی از مواقع شما حتی نمی دانید چه انتخاب هایی انجام می دهید! اغلب فرهنگ و تربیت شکل دهنده انتخاب هایمان هستند.این دو می توانند آن قدر در رفتار و عادات روزمره ریشه بدوانند که فراتر از کنترل ما قرار بگیرند.

برای اغلب ما انتخاب های دائم،کوچک وبه ظاهر نامتوالی اهمیت زیادی دارند.درباره تصمیماتی صحبت می کنیم که فکرمی کنیم که هیچ تفاوتی ایجاد نمی کنند. همین چیزهای کوچک هستند که به ناچار مسیرموفقیت شما را منحرف می کنند. به خودتان اجازه داده اید که بدون فکرانتخاب کنید و تا زمانی که ناآگاهانه انتخاب می کنید نمی توانید رفتاری اشتباه را تغییر داده و به عادتی مفید تبدیل کنید. اکنون وقت آن است که بیدار شوید و آگاهانه انتخاب کنید. ساده است که انگشت اتهام را به سمت دیگران نشانه رویم.اینطورنیست؟ «من به خاطررئیس بدم پیشرفت نمی کنم» «همیشه اعصابم ناراحت است چون فرزندانم مرا عصبانی می کنند» به خصوص وقتی نوبت به روابط احساسی می رسد در مقصر دانستن دیگران استاد می شویم. ازکجا مطمئنید که این شخص مقابل است که باید تغییرکند؟

موفقیت یا شکست شما دردرازمدت نتیجه سلسله ای ازانتخاب های کوچک است که مهم به نظرنمی رسند.

 بهانه گیری ممنوع!

یکی از موانع بزرگ موفقیت آن است که بهانه  هایی برای انجام ندادن کارهای مهم و ارزشمند پیدا کنیم. دربسیاری ازجلسات همیشه عده ای درباره شرایط اقتصادی نامناسب، سرعت پایین اینترنت و موانعی صحبت می کنند تا عملکرد پایین خود را توجیه کنند. ولی افراد تاثیرگذار افرادی هستند که تمامی بهانه ها را فراموش می کنند و به این فکر می کنند که در شرایط کنونی چگونه می توان کارهای ارزشمند انجام داد. هنری فورد جمله معروفی دارد که می گوید:

[quote author=”هنری فورد” animation_delay=”0″ animate=”” ] «اگرفکرمی کنید موفق می شوید ویا اگرشکست می خورید،درهر دو صورت حق با شماست»[/quote]

شانس یا انتخاب های بهتر

شاید باورتان این باشد که بدشانس هستید، اما این هم یک بهانه دیگر است. همه ما خوش شانس هستیم. اگرنفس می کشیم پس هنوز خیلی خوش شانس هستیم. خوش شانسی هرروز ما را احاطه می کند، ما همواره شانس می آوریم. من هرگز از فرد دیگری خوش شانس تر یا بدشانس ترنیستم. تفاوت زمانی ایجاد می شود که وقتی فرصتی سرراه من قرارمی گیرد ازآن بهره ببرم.

پس دیگر از شکست های بزرگی که شما را آزرده اند، شکایت نکنید. شانس برای همه فرصت های مساوی به ارمغان می آورد. شانس برهمه می بارد پس به جای اینکه چترتان راباز کنید، رویتان را به سوی آسمان برگردانید.

بزرگترین تفاوت میان افراد موفق ونا موفق این است که افراد موفق مشتاق انجام کارهایی هستند که افراد ناموفق ازانجام آن ها سربازمی زنند.

ثبت جزئیات دردفتر یادداشت

ثبت اطلاعات در دفترچه یادداشت آگاهی شما از نحوه خرج کردن پولتان را افزایش می دهد.نوشتن روش ساده ای است وبه این دلیل نتیجه بخش است که باعث آگاهی لحظه به لحظه از اقداماتی می شود که مایل به بهبود آن ها هستید.

یادداشتی که شما را غافلگیر خواهد کرد

از آنچه در رفتارتان می بینید شگفت زده خواهید شد. هرگز تا چیزی را ثبت و ارزیابی نکنید، نمی توانید آن را مدیریت کرده و بهبود ببخشید. به همین ترتیب نمی توانید از آنچه هستید و از استعداد ها ، منابع و قابلیت هایتان بیشترین بهره را ببرید.

 قهرمان نامرئی

وقتی که پیگیری زندگیتان را آغاز می کنید، توجه تان بر کارهای کوچکی که به درستی انجام می دهید یا کارهای کوچکی که به اشتباه انجام می دهید، متمرکزمی شود. وقتی انتخاب می کنید که حتی کوچک ترین تصحیحات را به طور دائم انجام دهید، نتایج فوق العاده ای خواهید دید. اما انتظار تحول فوری را نداشته باشید. وقتی درباره تصحیحات کوچک صحبت می کنیم منظورمان کارهای واقعا نامرئی است.

هیچ کس آن ها را سریع تشخیص نمی دهد، هیچ کس تشویقتان نمی کند، اما به تدریج همین کارهای کوچک به نتایجی استثنایی منجرمی شود. آن ها تلاش و آماده شدن برای پیروزی بزرگی هستند که زمانی اتفاق می افتد که هیچ کس انتظارش را ندارد.

زمان مهم است

 هرچه زودتر تغییرات را آغازکنید اثراین تغییرات با قدرت بیشتری به نفع شما کارخواهد کرد. هیچ وقت برای کسب منافع حاصل ازکارهای کوچک دیرنیست. همه کاری که باید انجام دهید ارتقای خود، عملکرد ، خروجی و درآمدتان به میزان یک دهم درصد درهر روز کاری است.

هر کار بزرگی و هر ماجرای فوق العاده ای با گام های کوچک آغاز می شود. همیشه گام اول ازآنچه واقعا هست، سخت تربه نظرمی رسد.

موفقیت یک دوی ماراتن است

زندگی شما محصول انتخاب های لحظه به لحظه تان است.به همین دلیل با تغییر این انتخاب ها قدرتی باورنکردنی برای تغییر زندگی تان دارید. انتخاب های قدم به قدم اعمالتان را شکل می دهند تا اینکه به عادت تبدیل شده و با تمرین دائمی شوند. دراین انتخاب ها لازم نیست قهرمان بزرگی باشید. باخت یک عادت است . برد هم همینطور. پس بیایید درباره نهادینه کردن دائمی عادت برد در زندگی صحبت کنیم. حذف عادت های مخرب و نهادینه کردن عادات مثبت به جای آن ها می تواند زندگی تان را به مسیر مطلوب و اوج تصورات زیبایتان هدایت کند.

ایده هایی برای زندگی بهتر مهم ترین قانون موفقیت | شکستن مرزهای موفقیت

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
اسکرول به بالا