قانون شفا بخش رهایی

ایده هایی برای زندگی بهتر قانون شفا بخش رهایی

شاید تعجب کنید که علت عاطفی مشکلات جسمی شما می تواند حس تملک یا دلبستگی یا وابستگی شما به شخص یا موقعیت یا یکی از اوضاع و شرایط زندگیتان باشد. شاید بیشتر تعجب کنید اگر بدانید که باید از نظر عاطفی، آن شخص یا آن موقعیت و وضعیت را رها کنید تا بتوانید در ذهن و تن و امورتان، شاهد گشایش و شفا باشید.

عواطف و احساسات شما روی سلامت شما تاثیر می گذارند. در پس هر بیماری می توان مسیری از عواطف نادرست را ردیابی کرد. عواطفی که به راه نادرست افتاده اند، سلامت انسان را نامتوازن می کنند.

اگر چه اغلب اوقات دلبستگی عاطفی را بالاترین شکل عشق می پنداریم، اما عکس آن صادق است. زیرا وقتی وابستگی و دلبستگی عاطفی، رنگ و بوی تعلق به خود می گیرد، به قید و بند منجر می شود. در حالی که عشق واقعی یعنی آزاد و رها کردن آنچه که دوستش داریم. با این اطمینان که این تنها راه برای پرورش عشقی رضایت بخش تر است.

انسان هرگز از طریق رها کردن، چیزی را از دست نمی دهد. رهایی دارای قدرتی مغناطیسی است و آنچه را که متعلق به شماست، به سوی شما می کشاند.

اگر بخواهید از طریق علاقه شدید عاطفی، چیزی را که از آن شما نیست به دست آورید، یا عواطف و احساسات خود را به جای زندگی خودتان به زندگی فردی دیگر معطوف کنید، ثمره اش فقدان تندرستی خودتان یا شکل دیگری از عدم توازن و تعادل در زندگیتان خواهد بود.

یکی از موثرترین قانون های شفا این است که دشمنانتان را ببخشید و دوستانتان را رها و آزاد کنید.

جبران خلیل جبران می گوید: یکدیگر را دوست بدارید، اما عشق را به بند نکشید./ بگذارید میان با هم بودنتان فاصله یی باشد/ کنار هم بایستید، اما نه چسبیده به هم!

ما اغلب می خواهیم دیگران را وادار کنیم تا مطابق میل ما رفتار کنند، و نام این کار را عشق می گذاریم. حال آن که این عمل، تملکی خودخواهانه است. بعد حیرت می کنیم که چرا آن ها از کمک ما قدردانی نمی کنند و واکنش منفی نشان می دهند.

خانمی نگران بیماری همسرش بود و هر چقدر بیشتر می کوشید به همسرش کمک کند تا بهبود پیدا کند، او بیشتر به بیماری اش می چسبید. یک روز قانون شفابخش رهایی را شنید و در خفا و در سکوت دلش به همسرش گفت: « دوستت دارم، و با این که سلامت کامل تو را می خواهم، تو را به دست آزادی کامل می سپارم، تا هر هر آنچه که مصلحت توست انجام پذیرد.»

پیش از این هرگاه تلاش کرده بود از طریق تکرار عبارت های تاکیدی به همسرش کمک کند، ذهن نیمه هوشیار همسرش مقاومت کرده بود. اما وقتی ذهناً او را رها کرد تا هر طور که خودش می خواهد شفا پیدا کند، ناگهان بیماری او ناپدید شد.

در زمینه سلامت قدرت رهایی چشمگیر است. البنه در همه سطوح زندگی لازم است رهایی را به کار بگیریم.

ما اغلب فکر می کنیم که می خواهیم از شر مشکلات مان خلاص شویم، حال آن که این مشکلات هستند که می خواهند از شر ما خلاص شوند! اگر این آزادی را به آنها بدهیم، خودشان رها و ناپدید می شوند.

یادتان باشد که مشکلات شما خودشان را نمی آفرینند. شما با اندیشه ها و ترس هایتان آن ها را ایجاد می کنید. با تکرار عبارت های تاکیدی مربوط به رهایی، آن ها را رها می کنید تا آزادانه و به بهترین شکل، حل شوند.

خواه مشکل شما بیماری باشد و خواه شغل، تنگدستی یا امور مالی یا هر چیز دیگر، تکرار عبارت های تاکیدی مربوط به رهایی، برای خود و دیگران، می تواند در زندگی شما معجزه های شگرفی بیافریند.

به عزیزانتان این آزادی را بدهید تا مطابق میل خودشان زندگی کنند. اگر برای خودتان و آن ها مشکل ایجاد می کنید. اگر می خواهید ذهن و جسم و امورتان از هر مشکلی رها شود، باید از نظر عاطفی، آن ها را رها کنید. تا موهبت خود را به هر شکلی که می خواهند، پیدا کنند. آن گاه راهی گشوده می شود تا هر کس عالی ترین و عظیم ترین موهبت خود را پیدا کند.

آزادی و سلامت و بهبودی خودتان و آزادی و سلامت و بهبود عزیزانتان به این رهایی وابسته است. به خاطر داشته باشید که خیر و صلاح یک نفر، خیر و صلاح همگان است.

هرگاه دعای شما مستجاب نمی شود و هیچ یک از شیوه های معنوی که در پیش می گیرید، پاسخ مثبت نمی دهند، معمولاً نشانه آن است که نوبت رهایی فرارسیده است. رها کردن کسی یا وضعیتی، دست کشیدن از مشکلی مربوط به امور مالی یا سلامتی. رها کردن مشکلاتتان را حل می کند.

خانمی آرام و موزون با مردی سلطه جو و بیست سال بزرگتر از خودش ازدواج کرده بود. با این حال، چنین به نظر می رسید که آن ها بسار سازگارند و مشکلی با هم ندارند. وقتی از زن سوال شد که چگونه می تواند با همسری لجوج در کمال هماهنگی به سر ببرد، در پاسخ گفت: « هر وقت سر و کله زدن با همسرم مشکل می شود ذهناً او را رها می کنم. او نیز بی درنگ آرام می شود و کار درست را انجام می دهد.»

در ارتباط با روابط و تجربه های قدیمی، قدرت شفا بخش رهایی را «امرسون» به شیوه یی بسیار ظریف بیان می کند: « نمی توانیم از دوستانمان جدا شویم. نمی توانیم بگذاریم فرشته هایمان از دستمان بروند. زیرا این را نمی بینیم که آن ها می روند تا فرشته هایی بزرگتر و مهربانتر به سراغمان بیایند»

امرسون می گوید، این رهایی شرط لازم تکامل و بالندگی و بخشی از قانون رشد است. این دگرگونی ها، انقلاب هایی در زندگی ما پدید می آورند تا از طریق آن ها اوضاع و شرایط مرده و روابط فرسوده را دور بریزیم و با اصالت و فرزانگی به سوی «منش راستین» خویش گام برداریم.

روزی مردی با نفوذ و مهم، راز ثروت و کامیابی خود را با من در میان گذاشت. او کارتی را از جیب خود درآورد که این عبارت تاکیدی روی آن تایپ شده بود:

« می گذارم همه اشخاص و مکان ها و رویدادها و اشیا رها شوند و به راه خود بروند. از رها کردن هیچ کس و هیچ چیز و هیچ گرایشی نمی ترسم. می دانم آنچه را که رها می کنم از دست نمی دهم. فقط زمانی می توانم از دست بدهم که به چیزی یا کسی یا موقعیتی بچسبم. من آسوده خاطر همه چیز را رها می کنم. آنچه را که با میل و رغبت به خدا تسلیم می کنم از دست نمی دهم. همواره چیزی بهتر جای آن را پر می کند. رهایی عملی الهی است و ثمره آن سلامت کامل و ثروت بیکران و سعادت و شادمانی و کامروایی است.

یکی از عبارت های تاکیدی که همواره به مراجعانم توصیه می کنم تکرار عبارت زیر است:

«اکنون همه چیز-هر کس یا هر چیز- مربوط به گذشته یا حال را که موجب ناراحتی من یا اطرافیانم شده است، ذهناً رها می کنم تا به راه خود برود. اکنون همه ما با آزادی کامل به سوی تمامیتی عظیمتر رهسپاریم.»

کتاب قانون شفا

نویسنده: کاترین پاندر

مترجم: گیتی خوشدل

ایده هایی برای زندگی بهتر قانون شفا بخش رهایی

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
اسکرول به بالا