فرمول تبدیل آرزو به واقعیت

ایده هایی برای زندگی بهتر فرمول تبدیل آرزو به واقعیت

روی هرچیز تمرکز کنید همان خلق می شود چه خوب چه بد. و به هر چه فکر کنید همان را به دست می آورید. 

خبر خوب این است که می توانید با افکارتان هر چه می خواهید را به وجود آروید.

و

خبر بد این است که می توانید با افکارتان هر چه می خواهید را به وجود آروید.

این بستگی دارد که افکارتان کجا باشد، جای خوب یا بد.

لحظه ای که بر خلاف آرزوهایتان فکر می کنید، حضور در جای ناخوشایند، فقر یا هر چیز منفی، شما به عقب بر می گردید. با تثبیت افکارتان بر روی چیزهای منفی، ذهن شما تصویری از آنها را به کائنات ارسال می کند تا چیزهای ناخوشایند جذب زندگی شما شوند. هر دقیقه ای که در شک، ترس، نگرانی، بی اعتقادی و  غیره می گذرانید باعث دورشدن آرزوهایتان می گردد.

اگر تصمیم گرفتید که فقط روی آرزوهایتان تمرکز کنید چی؟ چه اتفاقی می افتد؟ شما ماشینتان را در جهت آرزوهایتان به حرکت در می آورید و در جای خوبی پارک خواهید کرد. اینجا جایی است که رهبران، الهام بخش و مردم موفق قرار دارند. هنری فورد، انیشتین، مسیح، بودا، راکفلر و تمام رهبران بزرگ دنیا آنجا پارک کرده اند. آنها این قدرت را دارند که بر روی آرزوهایشان تمرکز کنند و واجازه ندهند افکار منفی آنها را خراب کند. شما هم این قدرت را دارید. من دکتر وین دایر را بسیار دوست دارم، وی می گوید:

–        شما نمی توانید چیزی را که می خواهید خلق کنید اگر تمرکز شما بر روی چی هست باشد

اگر توجه شما بر روی چی هست و احوالات پیرامونتان باشد، آنوقت آن را خلق می کنید. پس اگر وضعیت کنونی شما چیزی نیست که می خواهید، اما بازهم بر روی مشکلات متمرکز هستید، بازهم دارید مشکلات را مجدد خلق می کنید. به همین دلیل است که زندگی شما شکست خورده، تکراری و با مشکلات به نظر می رسد. باید توجهتان را از چی هست به چی می خواهید برگردانید. هر وقت که افکارتان به سمت چی هست حرکت کرد، باید آنرا به سمت چی می خواهید برگردانید.

–        شما نمی توانید چیزی را که می خواهید خلق کنید، اگر تمرکز شما بر روی همیشه چی بوده است باشد

اگر چیزی که در گذشته شما اتفاق افتاده است را دوست ندارید، پس دست از سرش بردارید! اگر توجه به چیزهای منفی گذشته ادامه دهید، آنها را بازهم خلق و تجربه خواهید کرد. دوباره، باید توجه خود را از روی گذشته به چیزی که می خواهید برگردانید.

–        شما نمی توانید چیزی را که می خواهید خلق کنید، اگر تمرکز شما بر روی دیگران چی می خواهند باشد؛

اگر همیشه سعی دارید دیگران را راضی نگهدارید و خلاف آرزوها و خواسته هایتان عمل کنید، آنوقت به جای خودتان چی می خواهید همیشه در حال خلق دیگران چی می خواهند باشید. باید بایستید و تصمیم بگیرید که چی می خواهید و بر روی آن تمرکز کنید. تمام !

تمرکز خود را از روی چیزی که نمی خواهید به چیزی که می خواهید برگردانید:

وقتی که تمرکزتان روی چیزی که نمی خواهید باشد، چیزی که نمی خواهید اتفاق می افتند. اما اگر تمرکزتان بر روی چیزی باشد که می خواهید، آنوقت آنرا دریافت خواهید کرد. مردم موفق به ندرت اجازه می دهند افکارشان بر روی چیزی که نمی خواهند حرکت کند، برای همین است که موفق هستند.

مایوس نشوید اگر گاهی اوقات شک می کنید یا دچار نگرانی می شوید. این طبیعی است. مجبور نیستید ۱۰۰ درصد همیشه بر روی چیزی که می خواهید فکر کنید. اگر بر روی چیزی که می خواهید بیش از آنچه که نمی خواهید تمرکز کنید، چیزی را که می خواهید بدست می آورید. سوال میزان اندازه آن است. اگر ۶۰ درصد زمان بر روی آرزوهایتان تمرکز کنید و ۴۰ درصد بر روی ترس و نگرانی، شانس بیشتر بر آن است که به چیزهایی که می خواهید برسید. اما اگر ۸۰ درصد بر روی چیزهایی که می خواهید و ۲۰ درصد بر روی چیزهایی که نمی خواهید فکر کنید، سریعتر و راحتر به نتیجه می رسید.

پس از زمانی را متوجه شدید که در شک و نگرانی هستید مایوس نشوید. فقط با تمرکز به چیزهایی که می خواهید، آرزوهایتان و نه از چیزی که می ترسید به مسیر درست برگردید.

حساب هر فکری را داشته باشید. اجازه ندهید هیچ فکری شما را از آرزوهایتان دور کند.

شاید مشکل به نظر برسد

شاید کنترل فکر مشکل ترین کاری باشد که شما انجام خواهید داد، اما در عوض پر فایده ترین کار خواهد بود. بسیار راحتر است تا یک عادت فیزیکی را بشکنیم تا یک عادت ذهنی را. برای ترک یک عادت فیزیکی مثل ترک سیگار کافی است که شما سیگار دیگری را برندارد. می دانم این بسیار مشکل است اما حداقل این است که فیزیکی می توانید عادت را کنترل کنید.

در مورد عادتهای ذهنی مثل ترس و نگرانی اما این کار بسیار سخت تر است چون به طور نمونه ممکن است شما بدون اینکه خبر داشته باشید در حال فکر به افکار منفی باشید. گاهی اوقات بسیاری خودشان را ساعتها درون نگرانی و دلواپسی نگه می دارند بدون اینکه حتی متوجه آن شوند. این افکار به آرامی رشد می کنند و غالب می شوند. برای همین گفته شده است که کنترل دائم افکار سخت ترین کار دنیاست. اما این کلید غلبه بر دنیاست.

برای مراقبت از افکار و تنها نگهداشتن افکاری که می خواهید لازم است که لحظه به لحظه، دقیقه به دقیقه بویژه در ابتدا، وقتی که ممکن است دچار نگرانی یا ترس شوید مراقب افکارتان باشید. به این مراقبت می گویند: عمل هوشیاری برتر روز به روز، ساعت به ساعت و لحظه به لحظه. این خلق آگاهانه است. در ابتدای اکثر افکاری که حاکم بر زندگی شما هستند با خبر می شوید. این بیداری واقعی است.

بیشتر ما در حال قدم زدن در خواب هستیم. از هزاران افکار ناخودآگاهی که هر روز در ذهن ما می چرخند و می توانند به طور موثری مسیر زندگی ما را عوض کنند خبر نداریم. وقتی که اتفاق ناخوشایندی برای ما رخ می دهد از افکاری که باعث آن اتفاق شده اند خبر نداریم. این فرصتی است تا زندگی در افکار ناخودآگاهانه را ترک کنیم و آگاهانه آرزوهایمان را خلق کنیم !


ایده هایی برای زندگی بهتر فرمول تبدیل آرزو به واقعیت

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
اسکرول به بالا