عادت ها-هدایتگر خودکار زندگی

ایده هایی برای زندگی بهتر عادت ها-هدایتگر خودکار زندگی

به گفته ارسطو؛ «ما همان چیزی هستیم که مدام تکرارش می کنیم»

تعریف واژه عادت ازاین قرار است: «یک شیوه رفتاری که اغلب یا همیشه به طور غیر ارادی انجام می شود»

ما با افراد موفق زیادی صحبت می کنیم ومی توانیم به شما بگوئیم که یک ویژگی در همه آن ها مشترک است. همه آن ها عادات خوبی دارند. نمی توان گفت عادات بد ندارند اما نه خیلی زیاد. برنامه روزانه ای که برپایه عادات خوب طراحی شده باشد همان وجه تمایزی است که افراد بسیار موفق را ازسایرین ممتاز می کند.با نظم،کار سخت وعادات خوب می توانید کمبود توانایی های ذاتی را جبران کنید. هر رفتاری خوب یا بد با تمرین و تکرار کافی در طول زمان خودکار و ناخودآگاه می شود.

اراده کافی نیست

این فرض که برای تغییر عادت ها فقط باید اراده کنید، اشتباه است، برای جنگیدن با عادت های بد به چیزی نیرومندتر نیازدارید. اراده را فراموش کنید. اکنون زمان یافتن هدف است. انتخاب هایتان زمانی معنا پیدا می کند که آن ها را به خواسته ها و رویاهایتان پیوند دهید. هوشمندانه ترین انتخاب ها آن هایی هستند که با هدفتان وارزش های شخصی سازگار باشند.

باید چیزی را بخواهید و دلیلش را هم بدانید، در غیر این صورت به راحتی تسلیم می شوید و آن را کنار می گذارید.

انگیزه مهم تر از اراده است

قدرت هدف همان چیزی است که باعث می شود بر مشکلات فرساینده و دشوار غلبه کنید، اگر اهداف به اندازه کافی قوی باشند همه چطور ها بی معنی می شوند.تا زمانی که اشتیاق و انگیزه نداشته باشید همه مسیرها ی جدیدی که به بهبود زندگیتان می انجامد را رها می کنید.

 موفقیت چیزی نیست که به دنبال آن بروید.آنچه به دنبالش می روید از شما دور می شود و درست مثل دویدن دنبال پروانه ها است. میزان جذب موفقیت به آنچه که می شوید بستگی دارد.

فرایند دستیابی به اهداف

آنچه میان شما واهدافتان است، رفتار شماست. آیا باید کاری کنید تا عادت هایتان شما را به گرداب نکشاند؟ باید چه کنید تا مسیر زندگی را تغییر دهید و آن را به سودمندترین مسیر هدایت کند؟

باید رفتارهایی که مسیر دستیابی به اهداف را مسدود کرده اند و همچنین رفتارهایی که در دستیابی به اهداف به شما کمک کرده اند را مشخص کنید. شاید فکر کنید که بر همه عادات بدتان کنترل دارید اما اشتباه می کنید. به همین دلیل ثبت فعالیت ها تا این حد موثر است.

تقویت انگیزه و ترک عادت های بد

پنج استراتژی برای حذف عادات بد

 عادات ها آموخته می شوند پس می توانید آن ها را فراموش کنید. هرچیزی که قابل یادگیری است قابل فراموش کردن نیز هست. اگر می خواهید زندگی خود را به مسیر جدیدی هدایت کنید، ابتدا باید لنگر عادات بد که باعث غرق شدنتان می شود را بیرون بیاورید. کلید کار این است که هدفتان را آن قدر بزرگ انتخاب کنید تا بر تمایل شما به لذت سریع غلبه کند. برای این کار به برنامه ای جدید نیاز دارید. موارد زیر بازی را به نفع شما تغییر می دهند.

۱٫ اسلحه های لازم را مشخص کنید

به فهرست عادت های بد خود نگاه کنید.سلاح های نابودی هر عادت را مشخص کنید. چهار کلمه بزرگ چه کسی ،چه چیزی، کجا و کی زیربنای عادات بد هستند.

۲٫ خانه تکانی

از دست همه چیزهایی که عادات بدتان را فعال می کنند،خلاص شوید.این به سود همه اعضای خانواده است.

۳٫ جایگزین کنید

دوباره به فهرست عادات بدتان نگاهی بیندازید. آیا می توانید آن ها را با عادات سالم تری جایگزین کرده یا همه را دور بریزید؟

بعضی ها علاقه دارند که بعد از غذا حتما شیرینی بخورند اما می توانید یک شیرینی پرکالری را با یک شیرینی کم کالری مثل توت جایگزین کنید. این کار را تمرین کنید تا ببینید می توانید چه رفتارهایی را جایگزین کرده، حذف کنید یا ازبین ببرید.

۴٫ آسان سازی

شاید بهتر باشد برای ازبین بردن بعضی عادات مزمن و ریشه دار خود گام های کوچکی بردارید تا کاررا ساده کرده و به تدریج آن ها را ازبین ببرید .شاید دهه ها این عادات را تکرار کرده اید پس بهتر است به خودتان فرصت دهید تا آن ها را کم کم و گام به گام از بین ببرید.

۵٫ میان آن بپرید

محققان دریافته اند که تغییر شیوه زندگی برای برخی افراد زمانی ساده تر می شود که تعداد زیادی ازعادات بد را به یکباره تغییردهند.گاهی ورود آرام و محتاطانه جواب نمی دهد.درمورد هرعادت بهتر است ازخودتان بپرسید«کجا می توانم آرام وارد شوم وکجا باید آن گام بلند پرشی را بردارم؟»

 

هفت تکنیک برای برقراری عادات خوب

اکنون که عادات بد را حذف می کنید باید انتخاب ها، رفتارها و در نهایت عادات جدیدی تعریف کنید که شما را به مسیر بزرگترین خواسته هایتان هدایت کند. اکنون به تکنیک هایی برای برقراری عادات خوب توجه کنید.

۱٫خود را درمعرض موفقیت قرار دهید

۲٫اضافه کردن به جای حذف

۳٫مسئولیت پذیری خود را به نمایش عمومی بگذارید

۴٫یک رفیق موفقیت پیدا کنید

۵٫رقابت و رفاقت

۶٫جشن بگیرید

۷٫صبور باشید

معمولی بودن ساده است اغلب مردم کارهای سخت را انجام نمی دهند.فوق العاده بودن آن چیزی است که شما را از بقیه متمایز می کند.

ایده هایی برای زندگی بهتر عادت ها-هدایتگر خودکار زندگی

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
اسکرول به بالا