درس هایی برای پولدار شدن
دانلود جزوه ۱۸۷ درس کاربردی برای پولدار شدن
آذر 7, 1397
دانلود کتاب هایی برای پولدار شدن
۱۰ کتاب نوشته شده توسط میلیاردرهای جهان که حتماً باید بخوانید
آذر 13, 1397

در ۳۰ روز آینده، کار جدیدی را شروع کنید

چالش 30 روزه

سال ها قبل احساس می کردم به پوچی رسیده ام، به همین دلیل تصمیم گرفتم پا جای پای فیلسوف بزرگ آمریکایی، مورگان سپورلاک بگذارم و برای هدف جدیدی ۳۰ روز تلاش کنم. این روش بسیار ساده بود و هر کسی می تواند آن را انجام دهد، کافی است در مورد چیزی که همیشه آن را می خواستید فکر کنید و وقت و انرژی تان در ۳۰ روز آینده را صرف رسیدن به آن کنید.

سی روز فرصت خوبی است که به اهداف و خواسته های کوچک تان برسید، در مورد خواسته های بزرگتر که به زمان بیشتری نیاز دارند نیز می توانید از فرصت سی روزه استفاده کنید. در سی روز می توانید مقدّمات رسیدن به خواسته های بزرگ تان را فراهم کنید. شاید در فکر شروع کسب و کار جدیدی باشید که باید قبل از شروع، مقدّمات آن کار را فراهم کنید، می توانید در این فرصت سی روزه تحقیقات مورد نیاز برای آن کار را انجام دهید و خودتان را برای شروع آماده کنید.

تلاش برای چیزی جدید در ۳۰ روز

اگر واقعاً بخواهی می توانی هر کاری که اراده کنی را ظرف ۳۰ روز انجام دهی، تا به حال خواسته اید که یک رُمان بنویسید؟ من این کار را انجام دادم. راز این کار این است که هدف تعیین کنید، هر روز تعداد مشخصی کلمه، بسته به تعداد صفحاتی که می خواهید رُمان تان داشته باشد بنویسید و تا هر روز این تعداد کلمه را ننوشته اید، نخوابید و روزتان را به پایان نرسانید. شاید از خواب محروم شوید امّا رُمان تان را به طور کامل می نویسید. من کتابم را ظرف مدّت ۳۰ روز نوشتم، با خودم قرار گذاشتم هر شب حدّاقل ۲۴۰۰ کلمه بنویسم و تا این مقدار را نمی نوشتم نمی خوابیدم. اگرچه به نظرم آن کتاب یک افتضاح واقعی بود! امّا حدّاقل نتیجه اش این است که از آن به بعد می توانم بگویم من یک رُمان نویس هستم و افتخار می کنم که هدفی تعیین کردم و ظرف مدّت سی روز توانستم به هدفم دست یابم.

من ۳۰ روز شکر نخوردم و نتیجه ای که در سی و یکمین روز دیدم این بود که لاغر شده بودم. اگر می خواهید سیگار را ترک کنید چالش ۳۰ روزه فرصت بسیار خوبی است، اگر می خواهید وزن کم کنید برای شروع و به نتیجه رسیدن رژیم غذایی و برنامه های ورزشی لاغری سی روز فرصت خوبی است، در سی روز مسلّماً آنقدر وزن کم می کنید که تشویق شوید کار را به پایان برسانید تا به وزن دلخواه تان برسید. چون خوب نیست در طول یک ماه خیلی وزن کم کنید و بهتر است کاهش وزن کم کم و به کندی انجام شود.

حالا سؤال من از شما این است: منتظر چه هستید؟

۳۰ روز بعدی چه بخواهید و چه نخواهید می گذرد، خُب چرا از این ۳۰ روز به عنوان فرصتی استفاده نمی کنید که شما را به آنچه می خواهید می رساند؟ بسیاری از ما خواسته هایی داریم که از دوران کودکی به فکر آنها بوده ایم امّا هرگز به آنها نرسیدیم چون برای رسیدن به خواسته هایمان آنقدر که باید وقت و انرژی صرف نکردیم، در ۳۰ روز کارهای بسیاری می توان کرد و آنها را به نتیجه رساند، می توان آموزش جدیدی را آغاز کرد، به ورزش کردن عادت کرد و…

به چیزهایی که همیشه می خواستید فکر کرده و کار را شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *