چگونه از کار، استعداد و تجربه دیگران به سود خود استفاده کنیم
بهمن 6, 1395
قانون جذب یا معجزه
بهمن 6, 1395

خصوصیات یک فرد معتقد به قانون جذب

در بین مدافعان قانون جذب قانون معروفی وجود دارد به نام قانون بال پروانه به اینصورت که بال زدن یک پروانه در جنگل های آمازون روی توفان های دریایی سواحل جنوبی خلیج فارس تأثیر می گذارد . این فرضیه که حتی بال زدن یک پروانه کوچک می تواند با عث توفانی به عظمت تسونامی شود برای خیلی از ما غیر قابل باور است. اما اگر ماهیت ارتعاشی و نوسانی بودن ذرات عالم را بپذیریم ، قبول قانون بال پروانه دیگر مشکل و غیر قابل باور نخواهد بود . وقتی کسی به قانون جذب یقین داشته باشد و با تمام وجود بپذیرد که گفتار ، پندار و رفتار او به صورت پیام های ارتعاشی در معرض دید کل هستی قرار دارد و همه عالم و کائنات برای هم آهنگ شدن و انطباق با این پیام های ارتعاشی به صورت لحظه به لحظه خود را تغییر می دهد ، می خواهیم ببینیم چنین شخصی امورات زندگی خود را چگونه می گذراند و با مشکلات زندگی خود به چه شکلی برخورد می کند؟

کسی که قانون جذب را باور دارد به خود اجازه تفکر و تجسم صحنه های نامناسب و ناشایست و فکر کردن به موضوعات نادرست را نمی دهد. چرا که با تمام وجود یقین دارد به محض راه یافتن یک فکر در ذهن انسان تغییری در ارتعاش کالبدی او رخ می دهد که برای کل کائنات و موجودات  عالم قابل تشخیص و مشاهده است. این مواظبت دائمی از فکر و پندار جزء ویژگی های برجسته افراد معتقد به قانون جذب است . نکته دوم این است که چون قانون جذبی ها می دانند کل هسنی به یکدیگر وصل است لذا اجزای دنیا را بصورت عالمی جدا از هم نمی بینند. آنها به ضرب المثل : تو نیکی میکن و در دجله انداز که ایزد در بیابانت دهد باز اعتقاد کامل دارند . و به همین خاطر هیچگاه از کمک و مساعدت به هر موجودی که در اطرافشان هست چه انسان و چه حیوان و حتی یک درخت دریغ نمی کنند . و به دلیل همین باور اینگونه اشخاص به راحتی با تمام انسان ها رابطه برقرار می کنند و برای همه به عنوان یک دوست و آشنای صمیمی جا می افتند و پذیرفته می شوند. از سوی دیگر وقتی یک شخص معتقد به قانون جذب خطایی انجام می دهد چون می داند امکان جبران خطا هرگز از او گرفته نمی شود و او همیشه می تواند با انجام یک کار مثبت ارتعاشات مناسب کائنات را به سمت خود بکشد ، به جای ناامیدی و افسردگی و خودباختگی بلافاصله آن را جبران می کند و به دامن کائنات بر می گردد. شخص معتقد به قانون جذب ، هرگز تنها نیست ، اصلاً برای او تنهایی معنایی ندارد. او مثل قطره ای است در لابه لای میلیاردها قطره دیگر که بصورت لحظه ای در حال ارتعاش و نوسان است. چنین شخصی بدون نیاز به حامی ، کل هستی و کائنات را پشتیبان خود می داند و با یقینی که از این بابت دارد در مسائل روزمره زندگی با اعتماد به نفس و اطمینان کامل ظاهر می شود.

می بینید که فقط یکی از ادعاهای قانون جذب یعنی موجی بودن و ارتعاشی بودن کل هستی ، چقدر زیبا و با شکوه می تواند روی برخورد و رفتار و گفتار و حتی فکر و خیال اشخاص تأثیر بگذارد و انها را در برخورد با مشکلات زندگی قدرتمند سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *