آموزش متد سیلوا-کتاب کنترل ذهن

تکنیک کلمات قدرت آفرین | روشی عالی برای ایجاد تغییرات سریع

تکنیک کلمات قدرت آفرین

 چندین سال پیش در شوروی سابق مرد روان بینی به نام «ولف مسینگ» زندگی می کرد که آوازه اش به اقصا نقاط دنیا رسیده بود. روزی رهبر وقت شوروی، «ژوزف استالین» در صدد ملاقات با این روان بین برآمد. و به این منظور، به رئیس گارد امنیتی اش دستور داد تا به ولف پیغام دهد که بعد از سه روز دیگر در دفتر کار او در کاخ کرملین حضور یابد. استالین همچنین گوشزد کرد که نباید ورقه ی اجازه ورود برای ولف صادر شود. زیرا اگر آنگونه که می گفتند او دارای نیروهای خارق العاده ای بود با وجود مراقبت های ویژه ای که از کاخ او به عمل می‌آمد، بایستی قادر باشد که بدون داشتن اجازه نامه در دفتر کار او حاضر شود.

سه روز بعد هنگامی که استالین در دفتر کارش مشغول به کار بود با بلند کردن سرش از روی میز، مردی را در روبروی خود ایستاده دید. حضور آن مرد در آنجا نه تنها یک عمل غیرقانونی بلکه از نظر استالین، عملی غیر ممکن بود.

استالین که از حضور آن مرد دچار وحشت شده بود، به منظور خبر کردن گارد ویژه امنیتی آژیر مخصوص را به صدا درآورد. به زودی چندین مأمور از گوشه و کنار وارد اتاق شدند و آن مرد را دستگیر کردند. اما آن مرد پس از دستگیری اعلام کرد که او همان «ولف مسینگ» است که خود استالین با او قرار ملاقات گذاشته بود.

 زمانی که از «ولف» درباره نحوه وارد شدن به دفتر کار «استالین» بدون  خبر دار شدن مراقبین ویژه بیشمار پرسیده شد، در جواب گفت که او کلمات «بریا» و «من بریا هستم» را آنقدر در ذهنش تکرار کرده بود که به آن باور پیدا کرده و به این ترتیب موفق شده بود جامه ای نامرئی بر روی خود بیفکند.

ماموران در توضیح گفته‌های او اضافه کردند که در آن روز تنها فردی که اجازه مخصوص ورود به دفتر کار استالین و کاخ کرملین را داشت «لاورنتی بریا» رئیس پلیس مخفی شوروی بوده است.

 این کار خارق العاده ولف مسینگ، مصداقی عینی از مفهوم «کلمات قدرت آفرین» است.

ما با نمونه های زیادی از کلمات قدرت آفرین در اطرافمان مواجه می شویم؛ فریاد های خروشان سربازان هنگام حمله و یا «هولی» گفتن گاوبازان اسپانیایی از این قبیل هستند.

اما علی رغم گستردگی و اثربخشی فوق العاده کلمات قدرت آفرین، اغلب مردم در زندگی روزمره شان استفاده ای از آنها نمی برند.

تکنیک کلمات قدرت آفرین چیست در این مقاله قصد داریم در مورد «کلمات قدرت آفرین» و کاربرد آنها در زندگی روزمره توضیحات کاملی بدهیم تا شما بتوانید یک ابزار موثر و کارگشای دیگر را برای ایجاد تغییرات مثبت و دستیابی به موفقیت،در انباره ذهنتان ذخیره سازید.

یک مثال واقعی از کاربرد کلمات قدرت آفرین

 یکی از موارد استفاده از کلمات قدرت آفرین در مورد دختر جوانی به نام «مری» گزارش شده است؛ که همیشه در راه منزل به مدرسه مورد مزاحمت عده ای از قرار می گرفت.

 «مری» که به هنگام نزدیک شدن به محل تجمع ولگردان، شدیداً دچار ترس می شد و تمام بدنش شروع به لرزیدن می‌کرد، پس از آنکه با مفهوم کلمات قدرت آفرین آشنا شد علاقه زیادی به استفاده از آن نشان داد.

هدف او دور نگاه داشتن خود از بروز هرگونه صدمه و آسیب جدی از طرف آن ولگردان بود و احساس می کرد که کلمات قدرت آفرین به خوبی از عهده آن بر خواهند آمد.

 مری جهت مراقبت از خود، کلمه «محافظت» را انتخاب کرد. و به تمرین و تکرار ذهنی آن پرداخت. پس از آن یک روز که او در سر راه مدرسه دوباره با آن گروه ولگردان روبرو شد، به جای اینکه دچار ترس و وحشت شود؛ سعی کرد که بر کلمه «محافظت» تمرکز نماید. به این منظور او بارها و بارها این کلمه را در ذهنش تکرار نمود و همراه با استفاده از تکنیک سه انگشتی تصور نمود که کلمه آرام و بی صدای «محافظت» آنقدر رساتر و رساتر می‌شود که تمام سطوح خودآگاهی او را پر می کند. به این ترتیب وقتی که او کاملاً به گروه نزدیک شد در حالی که سرش را بالا گرفته و کاملاً بر کلمه «محافظت» تمرکز یافته بود، مستقیماً از کنار آنها رد شد و برای اولین بار از طرف افراد آن گروه هیچ عکس العملی در مورد او نشان داده نشد.

 چرا استفاده از کلمات قدرت آفرین اینقدر موثر واقع می شود؟

علت اینکه کلمات قدرت آفرین موثر واقع می‌شوند این است که با تکرار ذهنی آنها به نوعی انتظار وقوع وقایع خوشایند در افراد ایجاد می شود که باعث می گردد انتظارات منفی ناشی از ترس کاهش پیدا کند و ذهن حالت ریلکس به خود بگیرد. علت دیگر این پدیده آن است که کلمات قدرت آفرین باعث ایجاد آرامش در افراد می گردند.

نحوه اجرای تکنیک کلمات قدرت آفرین

 شما هم می‌توانید از «کلمات قدرت» آفرین به عنوان برای ساختن یک زندگی بهتر برای خودتان بهره‌برداری کنید برای شروع کار بهتر است که نخست با یک کلمه ساده شروع کنید مناسب ترین کلمه برای شروع خود کلمه «قدرت» است همچنین همراه کردن تکنیک سه انگشتی با کلمات قدرت آفرین اثربخشی آن را دو چندان می کند.

برای تمرین تکنیک کلمات قدرت آفرین، به مدت ۳۰ ثانیه در مورد کلمه قدرت به تفکر بپردازید و سعی کنید در هر دو یا سه ثانیه آن را در ذهنتان تکرار کنید. بعد با قرار دادن چارچوبی سفید رنگ در اطراف کلمه قدرت، اندازه ی آن را به تدریج بزرگتر کنید و این بزرگنمایی را تا آنجا ادامه دهید که بتوانید حروف بزرگ شده آن را در بالای قله کوهی در دوردست ببینید! در همان حال صدای تلفظ این کلمه را در ذهنتان بشنوید صدایی که به تدریج بلندتر و رساتر می شود. در پایان، در عین حال که در ذهنتان با صدای بلندی کلمه قدرت را فریاد می‌زنید احساس کنید که شما در هر لحظه قدرتمند تر می گردید.

با انجام این تمرین احساس خواهید کرد که گویی شما در تصورتان با گام های بلند و استوار و با اطمینانی فراوان راه می روید. همچنین ممکن است احساسی از نیرومندی و قدرت، سرتاسر وجود شما را فرا گیرد.

 یک آزمایش عملی برای اثبات کارایی تکنیک کلمات قدرت آفرین

در یکی از کلاسهای متد سیلوا، برای اثبات اثربخشی کلمات قدرت آفرین آزمایشی ترتیب دادیم. در این آزمایش پس از تقسیم افراد شرکت کننده در کلاس به دو گروه مساوی، به یک گروه کلمه «نیرومندی» و به گروه دیگر کلمه «ضعف» را ارائه کردیم و از آنها خواستیم که در مورد این کلمات به تفکر بپردازند. در ضمن هیچ یک از اعضای دو گروه از کلمه ای که برای گروه دیگر ارائه شده بود اطلاعی نداشتند.

پس از اینکه هر دو گروه مدتی در مورد کلمه انتخابی خود به تفکر پرداختند، آزمایشگر از آنان خواست که خودشان را برای مچ اندازی با او آماده سازند.

وقتی که آزمایشگر برای شروع کار به سمت گروهی که کلمه نیرومندی را تمرین کرده بودند رفت،   همگی آنها بازوی شان را در حالتی منقبض و آماده نگاه داشته بودند، به طوری که آزمایشگر نتوانست مچ هیچ یک از آن‌ها را بخواباند. این در حالی بود که همه اعضای گروه دوم در حالت رخوت و خواب آلودگی به سر می بردند و دست های شان از فرط سستی و ضعف از کنار صندلی آویزان بود.

 فرد سالم و قدرتمندی که بنا بر دلایلی معتقد است فردی ضعیف است. یا اینکه می‌پندارد فرد دیگری که قرار است با او ملاقات کند قوی تر از اوست، مسلمان دارای یک مشکل خیالی و ذهنی است.  و او با داشتن چنین اعتقاداتی عملاً از خود ضعف نشان خواهد داد. عکس این موضوع در مورد تیم های ورزشی دیده می‌شود که در خانه خود میزبان حریف هستند و غالباً هم از این رقابت برنده بیرون می‌آیند. دلیل این امر این است که وقتی صدها نفر از طرفداران آن تیم گردهم می آیند و به تشویق تیم محبوب شهرشان می پردازند، افکار آن‌ها احساسی از قدرت در اعضای تیم ایجاد می کند. این احساس قدرت زمانی که همه تماشاگران کلمه واحدی را تکرار می‌کنند بیش از هر زمان دیگری افزایش پیدا می کند.

از همین امروز از تکنیک کلمات قدرت آفرین استفاده کنید؛

شما هم می‌توانید از تکنیک کلمات قدرت آفرین به منظور ایجاد هرگونه تغییر فوری در عملکردتان بهره گیری کنید. این تکنیک در تغییر عملکرد شما از ترس به شجاعت، از کسالت به تحرک، و فعالیت بیشتر بسیار موثر است.

اگر شما قصد انجام کاری را داشته باشید که بارها آن را به تعویق انداخته اید، پس از ایجاد تصویری ذهنی از خودتان در حال انجام آن کار و پس از گسترش دادن این تصویر با استفاده از «تکنیک تصاویر ذهنی طلایی» می توانید کلمه «انرژی» را در عین حال که آن تصویر را همچنان در ذهنتان نگاه داشته اید؛ بارها و بارها تکرار کنید. خواهید دید که با این عمل انرژی و انگیزه لازم برای انجام آن کار در شما ایجاد خواهد شد.

چند نمونه از کلمات قدرت آفرین

 کلمات بیشماری وجود دارند که می‌توانند به عنوان «کلمات قدرت آفرین» مورد استفاده قرار گیرند؛ کلمات: قدرت، سلامت، محافظت، زیبایی، جذابیت، نیرومندی، شجاعت، بی باکی، لاغری، آرامش، نفوذ، خلاقیت، تمرکز، هوشیاری، مقاومت و تیزهوشی، نمونه های کوچکی از این دست هستند.

 استفاده مستقیم از کلمات قدرت آفرین ذهن شما را تحت کنترل خود شما قرار خواهد داد و اگر شما موفق به کنترل ذهن تان شوید؛ می توانید منتظر تغییرات زیادی با شدت کم یا زیاد از ضعف به قدرت، از به تعویق انداختن کارها به انجام رساندن سریع آنها و از شکست به موفقیت، در خودتان باشید. تغییراتی که نیروهای ذهنی شما نقشی اساسی در مورد آنها ایفا می‌کنند.

 

انتشار یافته: 1
 1. محسن
   
   
  1397/05/24 - 10:25

  عالی بود….سپاسگزارم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Shopping Cart
اسکرول به بالا