قانون شفا بخش رهایی
فروردین 17, 1396
چگونه اولین صد هزار دلارم را به دست آوردم
فروردین 17, 1396

اگرچه خیلی ساده به نظر می رسد اما تجربه من نشان داده که اولین دلیلی هم هست که باعث میشود بیشتر مردم در کسب ثروت شکست بخورند: خیلی ساده، آنها هیچگاه تصمیم نمی گیرند که ثروتمند شوند. انتخاب، آغاز هر سفر است. و مثل تمام قدم های اول، مهمترین قدم هم هست. همچنین ساده ترین قدم هم هست.

همان طور که ناپلئون هیل در کتاب کلاسیکش، «بیندیش و ثروتمند شو»، نوشته:  «ثروتمندی با یک ذهنیت آغاز میشود، با قطعی و روشن کردن اهداف، و با هیچ یا اندکی کار سخت.»

در تعهد چیزی بسیار قدرتمند وجود دارد. تعهد به یک نقشه یا تفکر، با خود نیرویی به همراه دارد که می تواند بر ضمیر ناخودآ گاه تأثیر بگذارد و نتایج مطلوب را به بار آورد. به عبارت دیگر، همین که ما تصمیم می گیریم چیزی را داشته باشیم، ذهن به شکلی ناخودآ گاه شروع به خلق واقعیت مورد نیاز برای اجابت کردن خواسته ما می کند. عکسش هم به همین اندازه صادق است. اگر باور کنیم که نمی توانیم کاری را بکنیم، نخواهیم توانست. اگر فکر کنیم که شکست خواهیم خورد، به احتمال خیلی زیاد خواهیم خورد.

برای روشن کردن قدرت نامرئی تعهد، این تجربه ساده را انجام دهید.

یک تکه سیم بردارید و به یک کلید ببندید. یک انتهای سیم را در مشت بسته تان نگه دارید و کلید را مقابل چشم تان آویزان کنید. حالا به کلید خیره شوید و در ذهنتان بگویید که کلید در جهت عقربه های ساعت خواهد چرخید. مشت تان را تکان ندهید؛ فقط به کلید نگاه کنید. کلید شروع به حرکت در جهت مطلوب شما خواهد کرد. بعد بخواهید که کلید بایستد. بعد به او بگویید که جهت حرکتش را عوض کند و خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخد. حرکت کلید تقریبا اسرارآمیز به نظر می رسد. اما آنچه که واقعا مشاهده می کنید بدن خودتان است که به روش هایی تقریبا نامحسوس و نامفهوم حرکت می کند تا خواسته تان را برآورده کند.

بخواهید تا دریافت کنید

من باور دارم که قدرت میل و خواسته، همیشه معانی ضمنی معنوی و بزرگی به همراه دارد. حدود پانزده سال قبل، خواسته بزرگ من سفر به چین بود. آن زمان دارایی کافی برای سروسامان دادن به چنین سفر پرهزینه ای را نداشتم، اما خواسته ام را روی فهرستی از آرزوهای آن سال نوشتم. چهار ماه بعد، دوستی یک مرتبه به من زنگ زد. او به تازگی کمک هزینه کامل یک سفر دو نفره به چین را برنده شده بود، اما شوهرش واقعا تمایلی به رفتن نداشت. پس از من پرسید که آیا من و زنم دوست داریم به جای آنها به این سفر برویم. البته می توانید این را صرفا یک تصادف بنامید، اما غرابت رخدادهای اینچنینی چیز دیگری را میگوید

انتخاب مسیر، انتخاب سرنوشت است

یک قدم کوچک

این کار در توان شماست، همین حالا، اولین قدم را به سوی ثروت بردارید. تصمیم بگیرید که ثروتمند شوید. نیتتان را – با گفتن آن به صدای بلند – آشکارا اعلام کنید، بعد روی یک کارت بنویسید:

«من امروز تصمیم می گیرم که ثروتمند شوم»

کارت را روی پاتختی یا کنار مسواک تان بگذارید. هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید، و هر شب که به تخت می روید، به کارت نگاه کنید و این کلمات را بخوانید. یک نسخه از آن را هم توی کیف پولتان و کنار کارت اعتباری تان نگه دارید. این کار را دو ماه پیاپی انجام دهید. بعد به خودتان تبریک بگویید. شما تصمیمی سرنوشت ساز گرفته اید!

1 Comment

  1. […] درآمد، به سرعت ذهن خود را برای جذب ایده های جدید و افزایش درآمد، برنامه ریزی […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *