اشتیاق را تمرین کنید…

ایده هایی برای زندگی بهتر اشتیاق را تمرین کنید...

[list_bullet icon_color=”#1e73be” animation_delay=”1″ icon=”smile-o” animate=”fadeIn” ]هیچ موفقیت بزرگی بدون اشتیاق به دست نیامده است. رالف والدو امرسون [/list_bullet]

اشتیاق از کلمه یونانی به معنی «خدای درون ما» می آید. اشتیاق، لذتی عمیق در کاری است که با پاداش اضافی هدفی که برای آن کار می کنیم، انجام می دهیم.

و متضاد آن، «خواستن بدون فعالیت» است و نتیجه آن، استرس، کشمکش، کار سخت و رسیدن به هیچ است.

اگر یک انتخاب داشته باشیم، کدام را انتخاب می کنیم؟

[space height=”20″ ]

خواستن+بدون اقدام= استرس و نبود انرژی

یا

لذت+هدف+اشتیاق= انرژی مثبت بسیار زیاد

[space height=”20″ ]

ترجیح می دهید در کنار چه کسی کار کنید، کسی که از کار خود متنفر است، یا کسی که به کار خود مشتاق است؟

مردم دوست دارند کنار افراد مشتاق کار کنند که گرایش آنها مسری و عملکرد آنها بسیار بهتر است.

بسیاری از ما بدون هیچ هدف و یا دلیلی زندگی می کنیم. دلیلش این است که,بیشتر تمایل داریم سردرگم شویم و راهمان را جایی در میانه مسیر گم کنیم. شادترین انسان ها کسانی هستند که بروی چیزهایی در زندگی شان تمرکز می کنند که نسبت به آن شور و اشتیاق دارند.

اکثر انسان های موفق در دنیا هدفگرا هستند و خلاقیت, استعداد و سرگرمی شان را به بزرگترین توانایی شان بدل ساخته اند. هیچکس نمی تواند این واقعیت را انکار کند که اگر بدنبال هدف و یا خواسته ای بروید که نسبت به آن شور و اشتیاق داشته باشید می توانید زندگی تان را بهتر کنید. اگر این مسیر برایتان سرگرم کننده نباشد, افسردگی پیدا می کنید و علاقه تان را نسبت به زندگی از دست می دهید.

امروزه متخصصان وقت زیادی صرف می‌کنند تا بفهمند که چه چیزی باعث موفقیت می‌شود. در واقع بیش از هر چیزی، شور و شوق است که موفقیت می‌آورد.شور و شوقِ بذر برای رشد کردن، آن را به دانه و سپس به درختی تناور تبدیل می‌کند. هر کاری که ما با احساس شور و شوق انجامش بدهیم، بذر موفقیت را در دل خود دارد.

استادی به زنی که اعتراض می کرد ثروت او را شاد نمی کند، گفت: طوری صحبت می کنی که انگار ثروت و راحتی اجزای سازنده شادی هستند، درحالی که چیزی که واقعا لازم داری، چیزی است که به آن اشتیاق داشته باشی. آنتونی دی ملو.

[highlight text_color=”#000″ background_color=”#f7c104″ ]اشتیاق، قدرتی است که هدف شما را به واقعیت تبدیل می کند و خلاقیت شما را زنده می کند.[/highlight]

در تجارت فروش خودرو، فروش بسیاری در نتیجه اشتیاق مشاهده کردم. فروشندگانی با آگاهی کم از محصول دیدم که فروش بسیار خوبی داشتند. اشتیاق را با دانش خود تطبیق کنید و مسیر خود را ادامه دهید.

به صداهای افراد پیرامون خود گوش کنید، دفعه بعد که چیزی می خرید به فروشنده گوش کنید. به دنبال شور و اشتیاق باشید، اگر فروشنده شور و اشتیاق ندارد، محصولی که دنبال آن هستید، بهترین خرید نیست.

تکلیف این هفته:

  • به صورت آگاهانه اشتیاق را تمرین کنید و سعی کنید افراد پر شور و شوق را در اطراف خود پیدا کرده و از آنها الگوبرداری کنید : اشتیاق مسری است.

»»» این تمرین، بخشی از تکالیف جلسه پنجم دوره آموزشی «من یک میلیونر هستم» می باشد. اگر به دنبال یادگیری قوانین موفقیت، به صورت اصولی و موثر، هستید، لطفاً به این صفحه مراجعه نمایید…متشکریم.


همچنین اگر علاقمند به یادگیری بیشتر در زمینه «اشتیاق» و «شور و شوق» در زندگی و آشنایی با تمرینات تخصصی در این زمینه هستید، لطفاً روی تصویر زیر کلیک کنید…

شور و شوق در زندگی

ایده هایی برای زندگی بهتر اشتیاق را تمرین کنید...

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
اسکرول به بالا