استفاده از قانون اندازه حرکت برای دستیابی به موفقیت

ایده هایی برای زندگی بهتر استفاده از قانون اندازه حرکت برای دستیابی به موفقیت

حرکت –پیش روی زندگی

می خواهیم شما را با یکی ازمهم ترین قوانین طبیعت آشنا کنیم که اثری فوق العاده برزندگی تان خواهد داشت.این قانون می تواند باعث شود به بالاترین لایه های موفقیت پرتاب شوید.

قانون اندازه حرکت

حتما قانون اول نیوتن یا همان قانون اینرسی را به خاطر دارید.اجسام بی حرکت تمایلی به حرکت ندارند مگر اینکه یک نیروی خارجی آن ها را به حرکت درآورد. اجسام درحال حرکت تمایل به حرکت دارند، مگر اینکه چیزی آن ها را متوقف کند.ایجاد حرکت ساده نیست. اما وقتی این کاررا انجام دادید، ادامه حرکت ساده تر می شود! سازگار شدن با هر نوع تغییر هم به همین شکل است. کارتان را با برداشتن گام کوتاهی آغاز می کنید و هر بار یک کار را انجام می دهید.پیشرفت کند است ولی موفقیت و نتایج به سرعت مرکب می شوند. شما برای شکستن اینرسی سکون خود و انجام کار جدید به انرژی زیادی نیاز دارید. اما وقتی حرکت کردید متوقف کردنتان دشوار است و در اصطلاح شکست ناپذیر می شوید. دراین مرحله تلاش بسیار کمتری می کنید، درحالی که نتایج بسیار بزرگتری دریافت می کنید.

استفاده از قانون اندازه حرکت

چطور از این قانون استفاده کنیم؟ باید مسیر دستیابی به آن را هموار کنید. باید به کارهایی که تا کنون معرفی کرده ایم، عمل کنید:

۱٫انتخاب های جدید براساس اهداف وارزش های اصلی

۲٫به کارگیری آن انتخاب ها از طریق رفتارهای مثبت جدید

۳٫تکرار آن اعمال سالم تا حدی که تبدیل به عادت شوند

۴٫نظم و ترتیب دادن به کارهای روزانه

۵٫پایداری در مدت زمان طولانی

و آن وقت است که این قانون باعث می شود توقف ناپذیر شوید.

قدرت روال ها

بعضی اهداف ما به این دلیل شکست می خورند که سیستمی برای اجرای آن ها نداریم. رفتارها و روش های جدید باید با روال های ماهانه، هفتگی و روزانه تان ترکیب شود تا مولد هرگونه تغییر واقعی باشند. روالی نتیجه بخش است که هرروز آن را بدون استثنا انجام دهیم و به تدریج مثل مسواک زدن بدون فکر خودآگاه انجام می شود.

به روزهایتان نظم ببخشید

اگر می خواهید موفقیتی جهانی داشته باشید باید عملکردتان را حول محور روال های جهانی تنظیم کنید. پیش بینی یا کنترل آنچه در میانه روز رخ می دهد سخت و بیهوده است.اما تقریبا همیشه می توانید شروع و پایان روزتان را کنترل کنید.بررسی عملکردتان در پایان روز بسیار مهم است.هر ایده یا دیدگاهی را که در طول روز به دست می آورید را در دفترچه ای یادداشت کنید. با این روش هر روز می توانید دیدگاه ها ، ایده ها و استراتژی های ارزشمندی را جمع آوری کنید.

وقتی کارهای روزانه شما به روال تبدیل می شود و فعالیت ها را به طور ممتد ادامه می دهید کم کم سرعت شما افزایش می یابد و توقف شما سخت تر می شود.

برنامه ای پیدا کنید که بتوانید پنجاه سال انجامش هید نه پنج هفته یا پنج ماه به یاد داشته باشید که ثبات یکی ازاجزای مهم موفقیت است.

 

قدرت ثبات

یکی از روش های کسب مزیت رقابتی، توانایی با ثبات بودن است. هیچ چیز سریع تر و قاطع تر از بی ثباتی شما را به شکست نمی کشاند. وقتی پای ثبات به میان می آید حتی افراد خوب، مشتاق و بلندپرواز با هدف های خوب هم کم می آورند.ثبات ابزاری قدرتمند است که می توانید برای دستیابی به هدف ها ازآن استفاده کنید.

اثرات-بادهای موافق یا مخالف

  برای اینکه خط سیر مثبت خود را به سوی اهداف حفظ کنید،باید این اثرات را شناخته و مدیریت کنید تا به جای منحرف کردن تان از مسیر موفقیت از شما حمایت کنند، هرکس تحت تاثیر سه نوع اثر قرار می گیرد: اطلاعات(چیزی که به ذهنتان وارد می کنید)، روابط (افرادی که با آن ها وقت می گذرانید) و محیط (پیرامون شما)

۱٫ ورودی ذهن

اگر می خواهید عملکرد مغزتان عالی باشد باید نسبت به تغذیه آن حساس تر باشید. آیا آن را با اخبار بی ارزش یا موارد منفی تغذیه می کنید؟ کنترل ورودی اثری مستقیم بر بهره وری و خروجی های شما دارد. کنترل اطلاعاتی که وارد مغزمان می شود بسیار دشوار است، زیرا بسیاری از آن ها را به طور نا خودآگاه دریافت می کنیم. مغز برای خشنود کردن شما طراحی نشده است. مهم ترین وظیفه مغزحفظ بقای شما و محافظت از خطرات احتمالی است.مغز به گونه ای برنامه ریزی شده است که به دنبال منابع منفی و کاهنده اوضاع مخرب و هر چیز دیگری باشد که به شما آسیب می رساند. ذهنتان روز و شب درگیر موضوعات منفی و نگران کننده است. نمی توانیم ساختار خود را تغییردهیم، اما می توانیم رفتارمان را تغییر دهیم. می توانیم از ذهنمان محافظت کرده و آن را تغذیه کنیم.خوراکی ذهنی خوب یکی از مهم ترین عوامل موفقیت محسوب میشود.می توانیم درمورد چیزهایی که به آن وارد می کنیم انتخاب گر باشیم.

بهترین زمان برای پرکردن ذهن با موارد مثبت و سازنده ابتدای روز است. هر صبح و بعدازظهر ۳۰ دقیقه مطالب انگیزاننده و آموزشی بخوانید و به مغزتان اطلاعاتی انگیزاننده و مفید برسانید.

ایده هایی برای زندگی بهتر استفاده از قانون اندازه حرکت برای دستیابی به موفقیت

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
اسکرول به بالا